+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

masáž

Nie je masáž ako masáž: tu je zoznam tých najbizarnejších, ktoré však majú blahodarné účinky

Klasická, športová či reflexná masáž je už každému aspoň podľa počutia známa. Na svete je naozaj široké množstvo druhov masáží, na niektoré je možné si spraviť kurz, na iné treba dlhoročné vzdelanie. Existujú však aj menej tradičné, ktoré vás svojimi technikami či spôsobom prevedenia mierne šokujú. Veď posúďte sami a čítajte ďalej. 

Témy, ktoré nájdete v článku: 

  1. Hadia masáž pre uvoľnenie svalstva aj endorfínov 
  2. Pijavice ako liečivé potvorky: Hirudoterapia
  3. Adrenalínová masáž s nožmi
  4. Kaktusový relax
  5. Príroda vždy liečila, doprajte si masáž mušľami
  6. Tok Sen
  7. Otázka dostupnosti

Hadia masáž pre uvoľnenie svalstva aj endorfínov

Hadia masáž je doslova masáž hadmi. Pre niekoho relaxácia, pre iných strach. Tiež neobľubujete plazy, najmä hadov a predstava, že sa vám plazia po chrbte vo vás vyvoláva pocit strachu? Alebo patríte do skupiny, ktorá túži vyskúšať niečo nové, neobvyklé ? Ak áno odporúčame túto zaujímavosťHovorí sa, že ten, kto podstúpi tento druh masáže, dokáže prekonať svoj strach z plazov. V Indonézii je takáto masáž úplne bežná, no u nás nedostupná. Môžete síce poprosiť chovateľa hadov, aby vám takúto masáž urobil, no všetko na vlastné riziko.

A ako takáto masáž prebieha? Je to vskutku zážitok (či hororový alebo príjemný nech si každý doplní podľa seba), pretože sa po tebe môže plaziť až 6 rôznych hadov. Ležíš na bruchu a hady sa ti obmotávajú okolo nôh či rúk. Hovorí sa, že had dokáže uvoľniť svalstvo na krku a ramenách. Klienti takejto masáže hovoria, že ide o relax. Väčšie hady sa používajú na hĺbkovú masáž a tie menšie zas na bežné uvoľnenie svalstva. Okrem toho, že si pri tomto type masáže oddýchne telo, hady majú v rukáve zopár ďalších výhod.

Okrem oddychu aj pocit šťastia

Stimulujú blúdivý nerv, ktorý do vášho tela následne uvoľní endorfíny a oxytocín, vďaka čomu sa budete cítiť šťastne. Plazenie hada po tele vraj pôsobí upokojujúco, pomáha nájsť duševnú rovnováhu a dodáva pocit zmyselnosti. Takže budete nielen uvoľnený, ale pocítite aj harmóniu. Bonusom je, že takáto pozitívna skúsenosť s hadmi ťa môže, ako sme už spomínali, zbaviť ofidiofóbie (strach z hadov).

A čo tie hady? Ako sa cítia pri masáži oni? Podľa odborníka na štúdium plazov Jaymeho Waldrona sú hady šťastné, že svoje telo trochu precvičia. Hady, ktoré sú chované v uzavretých priestoroch, sa masáži potešia. Trúfli by ste si na takú masáž? Video ako to prebieha si môžete pozrieť tu https://www.youtube.com/watch?v=5s7KkI-fo3M

Pijavice ako liečivé potvorky: Hirudoterapia

Hlavná výhoda hirudoterapie je, že táto metóda môže liečiť niekoľko chorôb zároveň. Inými slovami, nelieči iba ochorenie, ale výrazne pomáha celému ľudskému organizmu. Veľmi dôležitý fakt je, že pijavice lekárske nielen odstraňujú príznaky chorôb, ale vďaka svojim biologicky aktívnym látkam ovplyvňujú a prispievajú k odstráneniu príčin ochorenia. Terapia pijavicou lekárskou sa používa už po tisíce rokov. Pôsobí na ochorenie ako lokálne, tak celkovo pomocou zvýšenia lymfatického toku, obnovenia mikrocirkulácie, aktivizuje proces čistenia (detoxikácie) organizmu a stabilizuje proces energetickej výmeny.

masáž

Všestranná liečba pijavicami

Pri komplexnej liečbe pacientov sa vynikajúco osvedčilo používať spolu s hirudoterapiou tiež iné prírodné liečby. Napríklad viscerálna masáž brucha (manuálne pritláčanie brušnej dutiny), fytoterapia, vákuová banková masáž a iné. V súčasnej dobe je tiež dokázaný vynikajúci účinok liečby pijavicami na energetický stav pacientov, teda vplyv na ľudské biopole. Sekrét slinných žliaz pijavice lekárskej spôsobuje opačný proces v základných mechanizmoch rozvoja chorôb.

Sú rôzne druhy pijavíc. Vo svete je niečo okolo 650 druhov pijavíc, no drvivá väčšina sú pijavice, ktoré nie sú schopné liečiť. Túto schopnosť majú iba 3 druhy, z toho v Európe sa vyskytuje jeden z týchto druhov. Nazývajú sa Hirudo Medicalis. Z tohto názvu je odvodená Hirudoterapia, teda liečenie pijavicami. 

Vedeli ste, že…?

Pijavicu lekársku môžeme nájsť samozrejme v prírode, no je zákonom chránená takmer všade vo svete. To znamená, že ju nemôžeme len tak zobrať a použiť ani na liečenie. Druhy Medicalis sa chovajú na špeciálnych farmách.

Adrenalínová masáž s nožmi

Na ostrie noža, aj tak môžeme pomenovať túto masáž, ktorá sa praktizuje na Taiwane. Už viac ako pred 2000 rokmi vynašli tento druh masáže v Číne, kde však ale zanikla. Pri tejto na pohľad mimoriadne zvláštnej masáži sa používajú dva skutočné nože. Človek je pritom zahalený hrubou prikrývkou pripomínajúcou osušku. Na pohľad táto masáž vyzerá nebezpečne, je však nutné uviesť, že sa pri nej nepoužívajú bežné kuchynské nože. Tieto sú špeciálne vyrobené pre potreby masáže a preto to je podľa miestnych bezpečné. Doma to však určite neskúšajte! Táto masáž uvoľňuje telesnú energiu a zvyšuje prietok krvi.  

Kaktusový relax

Predstava, že si ľahnete do kaktusov s cieľom odpočinúť si zrejme nie je príliš príjemná. Preto možno mnohých prekvapí, že rastliny plné tŕňov sa používajú pri masážach. Táto masáž je populárna najmä v Mexiku. Kaktusy sa však pred masážou zbavia tŕňov, aby nespôsobili poranenie, a následne sa listy opuncie potrú tequilou. Potom ich prikladajú na miesta, ktoré potrebujú uvoľnenie. Vďaka tejto masáži bude pleť hydratovaná a zbavená toxínov. Keby ste však chceli dodať svojej pleti hydratáciu a krásu pomocou tradičnejšej metódy, odporúčame naše hĺbkové čistenie pleti.

masáž

Príroda vždy liečila, doprajte si masáž mušľami

Mušle sú vhodným prostriedkom na masáž celého tela. Ich textúra a tvar z nich robia veľmi príjemný nástroj na masáž. Masérske štúdiá ponúkajú aj masáž horúcimi mušľami, ktoré sa prikladajú na telo. Keď sa mušle zohrievajú, produkujú ióny vápnika, ktoré prenikajú pri masáži priamo do pokožky. Táto procedúra je kombináciou masáže a termoterapie a pochádza z tichomorských ostrovov Fidži.

Tok Sen

Tok Sen je starodávna terapia vyvinutá v severnom Thajsku, približne v období, kedy vznikala aj akupunktúra. Doteraz nie je tak slávna ako práve akupunktúra, pretože sa dlhé stáročia utajovala a využívala iba pre vyvolených. Pri terapii sa používajú 2 základné nástroje – Kĥon a Limdrevené kladivo a dláto. S nimi sa na rôznych bodoch tela poklepkáva, čím terapeut vytvára liečebné vibrácie prenikajúce cez fascie a svaly až do energetických tokov v tele. Tým pomáha priamo aj so svalovými spazmami, bolesťami, nervovou stázou a obdobnými problémami pohybového aparátu, čím vplýva aj na vnútorné procesy v tele. Poklepávanie je veľmi príjemné a uvoľňujúce, prevádza sa v rôznych rytmoch.

Slovo Tok znamená kladivo, poklepkávanie a slovo Sen znamená dráha, prúd energie. Názov vyplýva zo základov techniky, ktoré spočívajú práve v poklepkávaní kladivkom po určitých energetických dráhach. Z týchto Senových dráh sa thajská masáž zvyčajne upriamuje na desať základných energetických línií. Nie je ich vždy ľahké nájsť, no existujú približné všeobecné dohody o ich polohe. Moderná verzia terapie Tok Sen postupne prijíma aj energetické dráhy a body z klasickej čínskej medicíny, ktoré sú presnejšie popísané a preskúmané.

Otázka dostupnosti

Ak túžite otestovať masáž Tok Sen alebo masáž s pijavicami ktoré sú dostupné aj u nás, je potrebné len vyhľadať terapeuta, ktorý sa tomu venuje. Bohužiaľ za ostatnými musíte jedine vycestovať. V prípade, že by ste však mali chuť na osvedčenú klasiku, alebo možno i niečo zaujímavejšie, no stále “normálne” v našich končinách, odporúčame naše masáže v kozmetickom salóne AlmaCare. Pre povzbudenie energetických dráh skúste masáž lávovými kameňmi, na detoxikáciu zas príjemnú medovú masáž. Ak vás trápi celulitída, skúste to s lymfodrenážou a v prípade, že chcete svojej tvári dodať nový nádych, odporúčame masáž tváre. Veríme, že si aspoň jednu vyberiete, či už nejakú tradičnejšiu, alebo naopak siahnete po jednej z nevšedných možností. 

Odporúčame

medová masáž

Detoxikačná medová masáž

30 – 40 min
Prírodný liečiteľ – medová masáž, je veľmi prospešný a pohodlný spôsob ako detoxikovať organizmus . Aplikáciou medu v sériách oživuje a povzbudzuje organizmus. Masáž odporúčame starším ako 15 rokov.

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava