+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

Aroma difúzer

Ultrazvukové aróma difuzéry : najzdravší spôsob ako prevoňať celý domov

Elektronický aróma difuzér urobí z akéhokoľvek interiéru miesto, ktoré je skrátka nemožné nemilovať. Tento prístroj nie je totiž len štýlovou dekoráciou, ale aj zariadením, ktoré dokáže intenzívne pôsobiť na ľudské zmysly. Váš interiér ozvláštni príjemnou hrou farieb a svetiel, zvlhčí vzduch a hlavne celú miestnosť naplní okúzľujúcou vôňou. Aróma sa pritom uvoľňuje pomocou ultrazvukovej technológie, takže neprodukuje žiadne škodlivé látky. Úplne prírodnou cestou Vám vytvorí príjemné prostredie, do ktorého sa budete radi vracať.

Šetrné vďaka ultrazvuku

Aróma difuzéry, ktoré si môžete zakúpiť aj v e-shope fungujú na princípe ultrazvuku. Jedná sa o vôbec najšetrnejší spôsob, ktorým môžete veľmi intenzívne a rýchlo prevoňať celý interiér. Každý difuzér je vybavený nádobkou, do ktorej stačí naliať obyčajnú vodu a potom pridať pár kvapiek esenciálneho oleja. Po zapnutí prístroja sa voda začne pomocou ultrazvuku meniť na paru, ktorú difuzér začne postupne uvoľňovať do ovzdušia. Tým jednak zvlhčí vzduch a použitím esenciálneho oleja rozšíri do interiéru vôňu a blahodárne látky použitej esencie.

Para sa práve vďaka ultrazvukovej technológií tvorí v difuzéry za studena.  Preto nedochádza k žiadnemu spaľovaniu, ktoré by viedlo k vzniku nezdravých alebo priamo karcinogénnych látok. Okrem toho studená para neničí prospešné látky, ktoré sú v esenciálnych olejoch obsiahnuté. Použitie ultrazvukového aróma difuzéru je tak úplne bezpečné, zdravotne nezávadné a vhodný esenciálny olej môže byť dokonca liečivý.

essencial oil

Blahodárne účinky esenciálnych olejov

Vodu v ultrazvukovom aróma difuzéry môžete doplniť o pár kvapiek akéhokoľvek vonného oleja, ideálnym variantom je však použitie esenciálnych olejov. Tie sú totiž stopercentne prírodné.

Esenciálny olej je vlastne čistým výťažkom vône z nejakej rastliny (či už z kvetu, plodu, listov alebo aj kôry). Napríklad levanduľový esenciálny olej obsahuje iba látky, ktoré v prírode dodávajú levanduli jej typickú vôňu. Okrem samotnej vône však majú esenciálne oleje aj blahodárne účinky na vaše zdravie a psychiku. Pozitívny vplyv môžu mať dokonca aj na kvalitu spánku a pomôcť môžu aj pri únave, prechladnutí, alebo aj pri depresiách.

Klasické vonné oleje bývajú oproti tomu vyrobené syntetickou cestou a na ľudský organizmus nemajú takmer žiadne účinky.

V spojení s prírodnými esenciálnymi olejmi je ultrazvukový aróma difuzér ideálnym prostriedkom na aromaterapiu (liečba vôňami). Použitím tých správnych olejov sa tak môžete zbaviť celej rady svojich neduhov, alebo im aspoň účinne predchádzať.  Esenciálny olej z mäty má napríklad blahodarný vplyv na dýchacie cesty, tymian odvádza z tela toxíny a vôňa klinčeku príjemne prehreje vaše telo. Výťažok z marhule vám zasa pomôže čeliť migréne, vôňa santalového dreva pôsobí ako afrodiziakum a esenciálny olej z eukalyptu spoľahlivo odháňa komáre. Možností využitia sú takmer nevyčerpateľné.

Difúzer

Terapia vôňou a svetlom

Možno by vás to ani nenapadlo, ale čuch je zmyslom, ktorý najviac ovplyvňuje našu náladu. Vône a pachy totiž prijíma tá časť nášho mozgu, ktorá tiež pracuje s emóciami a pamäťou. Príjemná vôňa tak môže človeku takmer okamžite zlepšiť náladu či vyvolať milú spomienku. A práve preto je tak dôležité, aby sme si doma i v práci vytvorili prostredie, ktoré nám svojou vôňou vyhovuje.

Ultrazvukový aróma difuzér je na to priam stvorený. Skúste si ho doma zapnúť, pohodlne sa usaďte a proste len relaxujte. Príjemná hudba ešte viac navodí pocit uvoľnenia.

Moderné elektronické difuzéry však nie sú len o oslnivých vôňach – použiť sa dajú aj k tzv. chromo-terapii (liečba svetlom a farbami). Tieto prístroje totiž bývajú vybavené LED podsvietením, ktoré mení farbu a tak príjemne pôsobí nielen na náš čuch, ale aj zrak. Každý difuzér počas zapnutia pozvoľne mení svoje farby, čím vytvára zaujímavý dúhový efekt. Podsvietenie je veľmi decentné. Ak by vás však predsa len rušilo, môžete si ho úplne vypnúť. Niektoré modely aróma difuzérov dokonca umožňujú zastaviť striedanie svetiel a tak difuzér môže ostať svietiť len vami zvolenou farbou.

Jemné pastelové farby naviac robia z aróma difuzéru aj skvelý doplnok do detských izbičiek. Veľmi často sa tieto zariadenia využívajú aj namiesto nočných lampičiek – deti aj vďaka ním dobre znášajú strach z tmy a darí sa im lepšie zaspať.

Tichší ako šepot

Ultrazvuková technológia zaisťuje aróma difuzérom veľmi tichý chod. Hlasitosť týchto prístrojov spravidla neprekračuje hodnotu, ktorú má ľudský šepot. Difuzér si tak môžete bez obáv umiestniť aj do spálne alebo napríklad do kancelárie. Počas spánku ani pri jeho spustenom režime nebudete absolútne ničím rušení. Dokonca ho môžete využiť v domácnosti aj vtedy, ak máte domáceho miláčika. Kmitočet generátora hmly nevadí ani psíkom či mačičkám hoci majú citlivejší sluch ako ľudia.

Napájanie zo zásuvky ale aj z rozhrania USB

Na trhu nájdete v ponuke difuzéry, ktoré sú napájané z klasickej elektronickej zásuvky, ale aj menšie modely, ktoré stačí pripojiť do USB portu počítača, notebooku či zapaľovača v aute. Tie sa skvelé hodia k použitiu v kancelárií a odporučiť ich môžeme napríklad aj študentom.

Moderná funkcia pre ešte väčší komfort

 Niektoré modely aróma difuzérov disponujú dvoma stupňami intenzity vypúšťania pary. Môžete si tak sami zvoliť, ako silnú koncentráciu vône chcete doma mať. V prípade difuzérov, ktoré majú len jeden stupeň si však môžete intenzitu regulovať tiež a to množstvom použitého esenciálneho oleja, ktorý do prístroja nakvapkáte.

Moderné aróma difuzéry majú tiež zabudovaný časovač, vďaka nemu si môžete zvoliť, ako dlho bude difuzér pracovať. Po zvolenej dobe sa zariadenie vypne samo. V prípade záujmu však viete mať difuzér spustený aj nepretržite. Pokročilé modely týchto prístrojov sa pritom automaticky vypnú vo chvíli, kedy v ich nádržke dôjde voda. Doba, po ktorú vydrží difuzér pracovať záleží samozrejme aj na objeme nádržky.

Špičkové aróma difuzéry sú vybavené aj diaľkovým ovládačom, pomocou ktorého môžete pohodlne z kresla pracovať so všetkými funkciami difuzéru.

Nevšedná ozdoba interiéru

V prvom rade vám aróma difuzéry príjemne prevoňajú domácnosť, zároveň sa však môžu stať aj štýlovou ozdobou interiéru. Tieto prístroje totiž častokrát vynikajú originálnym dizajnom, vďaka ktorému sú elegantným bytovým doplnkom aj vo chvíľach, keď sú vypnuté.

Na trhu je široká škála rôznych typov, farieb a tvarov. Medzi veľmi obľúbené patria napríklad prístroje, ktoré svojim vzhľadom pripomínajú drevo alebo jeho kombináciu so sklom, prípadne modely vhodné do detských izieb v tvare zvieratiek.

V poslednej dobe sa aróma difuzéry stávajú vo svete, ale aj v našich končinách obrovským hitom. Ľudia si ich zaobstarávajú do obývačiek, spálni, kúpení ale aj do kancelárií, na recepcie hotelov, do čakárni u lekárov a kozmetických salónov. A niet sa čomu čudovať. Jedná sa o jedinečné zariadenia, ktoré pomáhajú vytvárať príjemné, voňavé a zdravé prostredie. Prostredie, v ktorom je radosť žiť.

Odporúčame

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava