+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

domáca masáž

Efektívna masáž aj počas lockdownu. Tu je návod ako na to!

Koronavírus znepríjemňuje kvalitu života nejednému človeku. Keď sa zdalo, že svet sa môže vrátiť do normálu bol to presný opak. Začali sa znovu zatvárať reštaurácie, obchody a služby. Tak ako ostatní, aj my v AlmaCare sme boli nútení zatvoriť kozmetické salóny až do odvolania. Ľudia ktorí boli zvyknutí ku nám zavítať na masáž svoju návštevu musia odložiť. Začínajúce alebo už vzniknuté bolesti pohybového aparátu sú prítomné, no odbornú masáž si dopriať nemožno. Nezúfajte, pretože dnes sme  pre vás vybrali pár užitočných masážnych prístrojov, ktoré dokážu vašu bolesť minimalizovať v domácom prostredí. 

V článku sa dočítate:

 1. Keď masáž nie je dostupná
 2. Vymasírujte sa s masážnou pištoľou – massage gun
 3. Vyberte si správny nadstavec
 4. Zrolujte bolesť: masážny valec, roller
 5. Ortho puzzle pre radosť chodidiel
 6. Alebo sa spoľahnite na osvedčenú klasiku – gumového ježka

Keď masáž nie je dostupná

Hneď na začiatok by sme mali vedieť, že manuálna klasická masáž a vlastne masáž, ktorá je vykonaná rukami maséra, terapeuta, fyzioterapeuta či iných špecializovaných ľudí  je nenahraditeľná. Dnes však už existujú mnohé masážne prístroje či pomôcky, ktoré sú ľahko dostupné, môžeme ich využívať v pohodlí domova a na určitý čas nám klasickú masáž dokážu nahradiť. Pre náročných sú to napríklad už hotové masážne kreslá, ktoré stačí zapojiť do elektriny, vankúše, podložky, valce či iné. 

domáca masáž

Vymasírujte sa s masážnou pištoľou – massage gun

Novinka na trhu, massage gun alebo v preklade masážna pištoľ. Vyskúšali sme ju aj my v AlmaCare a môžeme len odporučiť. A tí, ktorí o nej počujú prvýkrát, poďme sa pozrieť čo táto vecička dokáže a na čo slúži. 

Bolesti, napätie či stuhnutosť svalstva je hlavnou úlohou tohto masážneho prístroja. Výrobcovia ďalej uvádzajú, že vám môže poslúžiť na regeneráciu tkaniva po úrazoch a operáciách alebo pri dysfunkcii lymfatického systému, kedy vzniká opuch. Spôsob relaxácie je tiež jeden z dôvodov. 

Vyberte si správny nadstavec

Keď si zadáte do vyhľadávača „masážna pištoľ“ nájde nám mnoho druhov, no v podstate ich funkcia sa nijako nelíši. Jediné, čo sa môže líšiť, je intenzita. Niektorí výrobcovia hovoria o šiestich programoch, iní o štyroch. Záleží už na vašej náročnosti. Ku každej tejto pištoli sú aj meniteľné nadstavce, samozrejme každý má iné využitie ako napríklad: 

 • Sférické hlavy – vzhľadom pripomínajú guličku či loptičku, vyrobené sú z peny, ktorá by nemala strácať svoj tvar. Tento nadstavec môžeme nazvať aj ako univerzálny, slúži na všetky časti tela a najväčšie svalové partie. 
 • S výstupkami – nadstavec ktorého dôležitou časťou sú výstupky, ktoré majú za úlohu premasírovať a zlepšiť prekrvenie povrchových svalov. Dobrá správa pre dámy, tento nadstavec má za úlohu znižovať výskyt celulitídy.
 • Bodka – je vyrobený z tvrdého plastu no určený je najmä na bolestivé body tzv. trigger points – áno to sú presne tie miesta, ktoré keď vás masírujeme „skáču“. Vraj práve tento nadstavec je najpresnejší zo všetkých.
 • Plochý – môžeme od neho očakávať hĺbkové premasírovanie svalstva. 
 • Rozvetvený – je určený na paravertebrálne svalstvo, čiže svaly popri chrbtici, avšak odporúča sa i pri  problémoch Achillovej šľachy.

Týchto 6 nadstavcov vám ponúka masáž v pohodlí domova pre všetky vekové kategórie. Jediné, v čom sa masážne pištole líšia, je cenová dostupnosť. Najnižšia cena sa pohybuje od 25€ až po 250€. Je teda na vás, koľko peňazí chcete investovať do tejto masážnej „hračky“. Vždy si však všímajte koľko nadstavcov vám ponúkajú, akú má pištoľ intenzitu, poprípade koľko vydrží bez nabíjania. 

masážna pištoľ

Túto masážnu pomôcku hodnotíme ako užitočného pomocníka pri začínajúcej bolesti. Dokonca masážnu pištoľ používajú aj maséri či iní terapeuti ako doplnok pri masáži. Ak sa rozhodnete pre jej zakúpenie, na Youtube nájdete videá, ktoré by vám mohli byť nápomocné. 

Zrolujte bolesť: Masážny valec, roller

O rolovaní s masážnym penovým valcom ste už určite počuli. Pokiaľ nie, poďte si prečítať viac o tejto cenovo dostupnej masážnej vecičke. Auto masáž s valcom ponúka efektívnu masáž s vlastnou váhou. Môžeme teda povedať, že ľahkými pohybmi na valci zároveň masírujeme bolestivé oblasti. Je určený pre všetky vekové kategórie. Cieľom rolovania, doslova vaľkania, je zlepšiť flexibilitu, rovnováhu a silu. Tieto masážne valce sa používajú aj ako metóda liečby, bežná pomôcka fyzioterapeutov a masérov. Vyrobený je z peny a dutého jadra. Jeho povrch je inovatívny, má rôzne výrezy, ktoré pôsobia na masírovanú oblasť. Cena masážneho valca sa pohybuje od 8€ a vyššie. Pri jeho výbere máte voľnú ruku – má rôzne farebné škály a vzory. Jednoducho ten, ktorý sa vám páči a je pre vás cenovo dostupný bude tou správnou voľbou. Pre jeho použitie by však mali ovládať cviky určené na masáž s ním. Nie sú náročné a zamerať by ste sa mali na tú časť, ktorá je pre vás bolestivá. Účinné cviky nájdete opäť i na Youtube, keď zadáte do vyhľadávania roller tutorial alebo “ako používať masážny valec”.

masážny valec

Ortho puzzle pre radosť chodidiel

Teraz si povieme niečo o tom, ako prospešne a intenzívne môžeme premasírovať chodidlá. Táto masážna pomôcka je zameraná na reflexné zóny na chodidlách. Väčšinou je určená  pre deti a mladistvých, avšak nič sa nestane, keď ju budú používať všetci členovia rodiny. Koberček poskladaný z puzzle má za úlohu pozitívne vplývať na nervový systém, imunitný systém a podporno- pohybový systém. Obnovuje funkcie chodidiel a ich pružnosť. Dokonca predchádza tvorbe otlakov či zhrubnutej kože na chodidlách. Odstraňuje opuchy a únavu nôh, posilňuje klenbu chodidla, zabraňuje vzniku plochých nôh.  A kedy by ste si mali tento koberček zaobstarať ? Napríklad v týchto prípadoch:

 • dochádza ku deformácií chodidla,
 • dlhodobá fyzická záťaž, 
 • ploché chodidlá, 
 • deformácia chodidla Hallux valgus – vybočenie palca,
 • opuchy dolných končatín,
 • statická aj žilová nedostatočnosť dolných končatín. 

ortho puzzle

Ortho puzzle sa však neodporúčajú v prípade, že máte mykózy, povrchové rany na chodidlách, syndróm diabetickej nohy či artrózu s pretrvávajúcou bolesťou.

Pri skladaní tohto puzzle koberca sa deti určite zabavia a zároveň tak rozvíjajú svoje tvorivé myslenie, ktorému pomáhajú farebné kombinácie puzzle. Na stránke https://orthopuzzle.sk/ si môžete zvoliť kombinácie koberčekov a dočítať sa možno niečo viac. 

Alebo sa spoľahnite na osvedčenú klasiku – gumového ježka

Najmenšia a najlacnejšia pomôcka je obyčajný gumový ježko. Je to loptička , ktorá má gumové hroty. Vďaka týmto hrotom sa aktivujú akupresúrne body. Túto loptičku je možné použiť na celé telo, no väčšinou sa používa na končatiny, najmä horné. Používanie tohto ježka je jednoduché, skrátka len priložíte a masírujete. Túto pomôcku môžete použiť napríklad pri karpálnom tuneli, bolesti prstov, predlaktia alebo aj chodidiel. Cena sa pohybuje už od 1,50€, záleží od toho aký rozmer potrebujete. 

domáca masáž

 

Odporúčame

účinky myofacinálna msaáž

Aromaterapeutická masáž

60 minút
Aromaterapeutická masáž je masážna terapia pri ktorej sa do masážnych olejov pridávajú esenciálne oleje. Každý esenciálny olej má iné liečivé účinky. Niektoré upokojujú iné zas povzbudia.

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava