+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

epilacia

Epilácia ako cesta k dlhotrvácnym hladkým nohám i podpazušiu. Idete do toho?

V dnešnom modernom svete je i kozmetická oblasť na stále vyššej a vyššej inovatívnej úrovni. Kým kedysi sa naše mamy a staré mamy zbavovali ochlpenia s obyčajnými žiletkami a mydlom (ak vôbec, pretože boli obdobia, kedy bolo ochlpenie skrátka in :), naša generácia dnes už má oveľa širšie množstvo možností, ako sa týchto nepekných detailov na koži zbaviť. Od klasickej depilácia cez depilačné krémy až k najrôznejším vychytávkam, ako sú napríklad epilátory. A hoci vás to odbremení od pravidelného holenia a ich efekty sú úžasné, všetko má svoje za aj proti. Tie sme pre vás zhrnuli v nasledovnom článku.

Pekne poporiadku – ako s depiláciou začať?

Aj v oblasti epilácie vývoj pokročil, no stálicou je ešte vždy aj klasický epilátor. Klasický epilátor je založený na procese pinziet alebo kotúčov, ktoré rotujú. Pokiaľ má epilátor viac pinziet, tak vaša epilácia bude omnoho rýchlejšia a výsledný efekt bude dôkladnejší. Pokiaľ ste v epilácii len začiatočníčka, odporúča sa začať s nižším počtom pinziet. Epilátory obsahujú rôzne nadstavce, ktoré sú vhodné na celé telo, napríklad na nohy, na tvár, podpazušie alebo oblasť bikín. Na oblasť tváre je špeciálne vyvinutý tvárový epilátor.

Bolestivý, ale účinný epilátor

Epilácia s klasickým epilátorom je veľmi bolestivá, ale pokiaľ tento proces opakujete  pravidelne, vaša pokožka si časom zvykne na bolesť. Niektoré epilátory majú aj nadstavce (chladivé alebo masážne), ktoré tlmia bolesť. 

Zásadou  používania epilátora je, že  chĺpky je potrebné nechať narásť aspoň do dĺžky štyroch alebo piatich milimetrov, preto aby ich epilátor dokázal čo najlepšie zachytiť. Pred epiláciou je vhodné si buď oddýchnuť vo vani, kde na vás pôsobí teplo a voda, prípadne si dať sprchu, ktorá bude trvať dlhšie, nakoľko teplá voda je výborným pomocníkom tým, že rozširuje naše póry a naše chĺpky sa budú ľahšie epilovať. Pokiaľ ste si zaobstarali epilátor, ktorý je vhodný aj na použitie vo vode, kľudne celý tento proces môžete vykonávať aj keď je pokožka vlhká. Ak už máte epilátor, ktorý sa používa na suché odstraňovanie chĺpkov, je veľmi dôležité, aby ste si miesta, ktoré budete epilovať osušili, nakoľko mokré chĺpky by vám epilátor nezachytil. 

epilacia

Dbajte na citlivosť – starostlivosť o pleť po depilácii

Pokiaľ ste nikdy predtým nepoužili epilátor, rozhodne začnite epilovať miesto, ktoré je najmenej citlivé. Počas celej epilácie musí epilátor smerovať kolmo na vašu pokožku a v tejto polohe musíte s ním manipulovať. No a nezabúdajte, že epilátor sa vždy vedie proti rastu chĺpkov. Po epilácii je tiež veľmi dôležité ošetrenie. Nepoužívajte prípravky, ktoré sú parfumované alebo obsahujú alkohol, ale zvoľte také, ktoré majú upokojujúci účinok.  Odporúča sa epilovať večer, nakoľko vaša pokožka bude mať celú noc na regeneráciu a celkové upokojenie. 

Pohlaďte vašu citlivú pokožku voskom

Pri epilácii voskom odstraňujeme chĺpky buď epilačným voskom alebo epilačnými pásikmi. Účinky sú rovnaké ako pri klasickom epilátore, len táto metóda si vyžaduje viac času na odstránenie nežiadúceho ochlpenia. Môžu sa používať univerzálne pásiky alebo pásiky, ktoré sú vždy určené len na konkrétnu časť nášho tela, napríklad na tvár, nohy, podpazušie a bikiny.  Pokiaľ máte citlivú pokožku, vždy si vyberajte epilačné pásiky, ktoré sú na ňu určené. Pred každou epiláciou voskovými pásikmi si musíte nechať narásť chĺpok minimálne do dĺžky päť milimetrov, nakoľko krátke chĺpky by nemusel vosk zachytiť a tak by sa vám neodstránili. Zároveň vždy pred epiláciou pokožku umyte mydlom a potom ju poriadne vysušte.

Vždy pozerajte inštrukcie od konkrétneho výrobcu. Vyberte epilačný pásik a zahrejte ho v dlaniach, potom odstráňte fóliu, ktorá slúži na ochranu vosku a naneste si epilačný pásik na miesta, kde sa chcete zbaviť nežiadúcich chĺpkov. Po nanesení je potrebné prejsť párkrát pásik dlaňami, aby vosk čo najviac priľnul k chĺpkom. Potom pásik strhávajte proti smeru rastu chĺpkov rýchlym pohybom. Po epilácii voskovými pásikmi je nutné, aby ste zvolili prípravky na upokojenie pokožky.

Epilácia cukrovou pastou?

Tento spôsob odstraňovania chĺpkov je určený hlavne na oblasti, ktoré sú citlivé, ako napríklad tvár, podpazušie či intímne partie. Cukrová pasta je oveľa jemnejšia ako epilácia voskom a taktiež je aj menej bolestivá. Tento prírodný spôsob odstraňovania chĺpkov nespôsobuje žiadne začervenanie a nezvykne vyvolávať žiadne alergické reakcie. Vždy nanášajte cukrovú pastu proti smeru rastu chĺpkov. Nechajte ju chvíľu pôsobiť, aby sa čo najlepšie dostala k chĺpkom a následne strhávajte rýchlo a vždy v smere rastu chĺpka. 

Depilácia, AlmaCare

Fotodepilácia? Výsledný efekt = navždy

Fotoepilácia a epilácia vždy odstráni nežiadúci chĺpok aj s korienkom, na rozdiel od klasickej epilácie, kde sa odstraňujú chĺpky vždy pomocou pinziet, krémov alebo voskov.  Skvelá správe je, že trvácnosť je dva až štyri týždne. Fotoepilácia je určená k odstráneniu chĺpkov za pomoci lasera alebo IPL svetla. Pri fotoepilácii sú účinky trvalé. 

Odstráňte korienky chĺpkov

IPL epilátor patrí k metódam odstraňovania chĺpkov bez bolesti, rýchlo, efekt je dlhotrvajúci a dokážete ho používať aj doma. Ľahko sa ovláda, nezaťažuje a nedráždi pokožku. IPL epilácia sa môže vykonávať aj na citlivú pleť. Princíp tohto prístroja je na svetelných impulzoch. Tieto impulzy prenikajú až do rastového lôžka chĺpku a týmto celým procesom sa zničí korienok chĺpka. Chĺpky začnú samovoľne vypadávať. IPL epilácia sa musí vykonávať niekoľkokrát po sebe, nakoľko pre dosahovanie požadovaného výsledku sa musia všetky chĺpky zachytiť len v rastovej fáze. Potrebujete aspoň osem ošetrení a až potom vaša pokožka vydrží hladká na dobu šesť mesiacov.  

epilacia

Epilácia laserom patrí k najúčinnejším metódam ako odstrániť chĺpky na tele a ešte je aj bezbolestná. Vykonáva sa na estetických klinikách a vieme s ňou odstrániť chĺpky na akejkoľvek časti tela. Laserová epilácia vysiela laserový lúč, ktorý prejde po chĺpku a teplo zničí korienok chĺpka tak, že chĺpok už nikdy viac nenarastie. Pri tejto metóde musíte vždy odstrániť chĺpok v rastovej fáze. Ošetrenie sa vykonáva tri až šesťkrát v priebehu šiestich až siedmich týždňov. 

Pre citlivú kožu je v hre i depilácia

Každá časť na našom tele má rôzne citlivú kožu, preto k chĺpkom na rôznych partiách tela musíme pristupovať individuálne. Preto je vždy dobré zvoliť správny spôsob ošetrenia a starostlivosti.

Depilácia a epilácia nôh

Chĺpky na nohách sa odstraňujú pomerne ľahko, pretože ide o veľkú a zároveň rovnú plochu. Nohy patria medzi najmenej citlivé partie a bude sa vám na nich lepšie pracovať. Pokiaľ máte na nohách veľmi citlivú pokožku, rozhodne sa vyhnite elektrickému epilátoru a aj epilácii voskom, nakoľko by bola vaša koža zbytočne začervenaná a podráždená. Treba radšej siahnuť po metódach, ktoré sú šetrnejšie a to napríklad depilačný krém, ktorý je určený na citlivú pokožku. Alebo, ak si zvolíte spôsob odstraňovania chĺpkov pomocou holiaceho strojčeka, určite nezabudnite dbať na kvalitnú holiacu penu, krém alebo gél. 

Depilácia a epilácia podpazušia

Táto partia je veľmi citlivá a po nevhodnom spôsobe odstránenia chĺpkov býva podráždená a začervenaná. Preto je v obľube u žien práve depilácia tejto oblasti, aj keď sa musí vykonávať veľmi často. Pri tejto partii epilácia epilátorom rozhodne nie je vhodná pre každého. Avšak lacnejšou možnosťou  epilácie, ktorá je vhodná  na túto partiu, je odstraňovanie chĺpkov za pomoci cukrovej pasty.  Cukrovou pastou vieme odstrániť chĺpky už od 1 mm.

epilacia

Depilácia a epilácia tváre

Tvár každej ženy je pokrytá Vellus vláskami. Sú to jemné, bledé chĺpky, ktoré pokrývajú celé naše telo okrem dlaní, chodidiel, mihalníc a pier. 

Pokiaľ sa rozhodnete odstraňovať chĺpky doma za pomoci vosku alebo epilačných pásikov, ktoré sú určené na tvár, pripravte sa na bolestivú procedúru. Ale výsledkom bude krásne hladká pleť na 3 až 4 týždne. 

Ak sa však rozhodnete pre epiláciu, epilátor na tvár je vynikajúcim pomocníkom ako odstrániť pohodlne chĺpky na miestach, ktoré sú citlivejšie a sú menších rozmerov. Týmto epilátorom si dokážete dokonca upraviť aj vaše obočie. 

IPL epilácia tváre

Táto procedúra je časovo nenáročná a zbaví vás chĺpkov behom chvíľky na veľmi dlhú dobu. Pri tejto forme odstraňovania chĺpkov musia byť vaše chĺpky dostatočne tmavé, aby bola táto technika odstraňovania chĺpkov naozaj účinná. 

Ešte by sme radi pripomenuli, že aj silnejšie pohlavie má rado, keď sa páči sebe samému a najmä nám, ženám. Aj preto sa v dnešnej dobe netýka depilácia len žien, ako to bolo v minulosti, ale je aj bežnou súčasťou starostlivosti o mužov. 

epilacia

Depilácia hrudníka u mužov

Najjednoduchší spôsob odstraňovania chĺpkov na hrudi je pomocou zastrihávača. No ak chcete úplné odstránenie chĺpkov, druhou najlepšou cestou je klasické mokré holenie. Pred samotným holením ale musíte chĺpky najprv skrátiť a následne potom úplne odstrániť. Tak predídete zbytočnému podráždeniu vašej kože. Taktiež nezabúdajte na zmäkčenie ochlpenia a rozhodne nešetrite ani na kvalitných prípravkoch, ktoré sú určené na holenie.  Po holení je potrebné pokožku ošetriť  upokojujúcim mliekom, gélom či emulziou, ktoré sú určené po holení. Tak predídete zbytočnému podráždeniu a svrbeniu vašej pokožky. 

Depilácia chrbta

V tejto oblasti chĺpky dorastajú naozaj veľmi rýchlo. A keďže je to ťažko dostupná partia, bez asistencie druhej osoby depiláciu nevykonáte. Pokiaľ sa chcete zbaviť chĺpkov na chrbte alebo ramenách, zvoľte buď depilačný krém, alebo holiaci strojček. Tieto metódy sú len dočasné. Pokiaľ sa chcete chĺpkov zbaviť natrvalo, je vhodné zvážiť IPL epilátor alebo laserovú epiláciu.

Pozor na bolestivé zarastanie

A, samozrejme, snažte sa dodržiavať všetky zásady správnej starostlivosti o pokožku, aby ste predchádzali zbytočnému zarastaniu chĺpkov.  Patrí to k častým problémom ľudí, ktorí sa pravidelne holia alebo epilujú. Najčastejšie sa to týka oblastí lýtka, pod kolenami, na stehnách a slabinách. Chĺpky začnú nepríjemne vrastať znova do kože. Toto má za následok vznik zapálenej červenej ranky, ktorá je svrbivá alebo bolestivá. Vo väčšine prípadov je to viac menej len estetický a nepríjemný problém, ale pokiaľ to prejde až do chronického štádia môže vzniknúť bakteriálna infekcia a následne jazvy.

Preto vždy používajte správne krémy a gély, ktoré sú určené na holenie. Druhým krokom ako predchádzať zarastaniu chĺpkov je pravidelný peeling. Doprajte si ho raz do týždňa. 

Nezabudnite si zvoliť aj správny typ holiacich strojčekov a snažte sa osvojiť si techniku holenia. A na záver nezabúdajte na potrebnú  starostlivosť.

Bezbolestná depilácia od AlmaCare

V našom salóne AlmaCare vám ponúkame depiláciu horúcim voskom FilmWax, pričom depilácia je takmer bezbolestná. Ide o inovatívnu metódu depilácie. Vosky sa dajú použiť na celé telo a nanášajú sa na telo bez ohľadu na smer a rast chĺpkov, čo nám veľmi uľahčuje prácu a tak sa skracuje aj dĺžka tohto úkonu.  Za pomoci týchto špeciálnych voskov a špeciálnej techniky vieme odstrániť chĺpok už od 1mm. Táto depilácia je vhodná aj na veľmi citlivú pokožku. Pri depilovaní nepoužívame žiadne depilačné papieriky.

Budeme sa na Vás tešiť. Sme posadnutí vašou prirodzenou krásou. 

 

Odporúčame

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava