+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

TOP 5 procedúr, ktoré musíte na kozmetike vyskúšať

Kvalitná kozmetika, ktorá prináša dlhodobý a viditeľný efekt, zaručene nie je len o správnych kozmetických produktoch. Základom je totiž zvoliť si najmä správnu a účinnú procedúru kozmetiky, ktorá je vhodná pre váš typ pleti i pre jej stav. V nemalej miere je výsledok ovplyvnený i schopnosťami kozmetičky, ktorá by mala kozmetiku nielen kvalitne vykonať, ale dožičiť vám z nej i beauty zážitok. Preto, ak sa v najbližšej dobe chystáte do kozmetického salónu, zbystrite pozornosť. 

Mikrodermabrázia pre každú ženu

Ako prvú vám predstavujeme túto jednoduchú, no o to zaujímavejšiu a účinnú metódu. “Úlohou mikrodermabrázie je čistenie pleti vďaka obrusovaniu hornej vrstvy pomocou diamantovej hlavice. Táto vďaka vákuovému podtlaku zbavuje pleť odumretých kožných buniek a rôznych nečistôt,” vysvetľuje Katka Almašiová, majiteľka kozmetického salónu AlmaCare. Vďaka tejto kozmetickej procedúre bude vaša pleť schopná lepšie prijímať výživné látky, a celkovo bude pôsobiť zjednotene a vyhľadene.  Do svojho programu ju na kozmetike môže zaradiť azda každá žena, pretože je určená pre všetky typy pleti, rieši vrásky i hyperpigmentáciu. 

Stručné informácie o mikrodermabrázií: 

 • Pre všetky typy pleti
 • Čistenie pleti
 • 4 – 10 ošetrení 
 • Interval 7 – 10 dní, resp. pre bežné oživenie pleti 1x mesačne

mikrodermabrázia, tvár, kozmetika, pleť, kozmetika, salón, alma care

Zbohom vrásky

Ak sú aj u vás problémom drobné alebo i viac výrazné ryhy a linky na tvári, alebo vás trápia aj nepekné vačky pod očami, potom odporúčame žiadať na kozmetike maderoterapiu. Táto prírodná a neinvazívna metóda, ktorej základom je masáž tváre, stimuluje cirkuláciu a najmä – podporuje tvorbu elastínu a kolagénu. Tieto látky predstavujú základnú stavebnú zložku pre telo. “Práve ich nedostatok sa pôsobením veku podpisuje aj na vašej tvári, pretože kolagén aj elastín vekom v tele ubúdajú,” zdôrazňuje Katka.  Pre tie z vás, ktoré majú strach z ihličiek, brúsok a rôznych kozmetických nástrojov, je maderoterapia to pravé. Je to naozaj prírodná procedúra, pretože to doslova znamená „liečenie drevom“, a preto sa vykonáva pomocou štyroch špeciálnych masážnych valčekov. 

Stručné informácie o maderoterapii: 

 • Prírodná metóda 
 • Vykonáva sa pomocou drevených valčekov
 • Minimálne 10 procedúr
 • Pre ženy i pre mužov bez ohľadu na vek

maderoterapia

Stopka pre mastnú pleť vďaka chemickému peelingu

Ako už tušíte, táto odborná procedúra v kozmetike je zameraná na boj s mastnou pleťou, ale prinesie vám i vytúžené omladenie a regeneráciu pokožky. Nielenže okrem odstránenia upchatých výrazných pórov zničí aj akné, ktoré vzniká ako ich dôsledok, ale zbaví vás aj jaziev po akné či pigmentových škvŕn. V prípade tejto procedúry však musí byť kvalita kozmetiky naozaj na vysokej úrovni. Vyškolené kozmetičky používajú pri jeho aplikácii najmä ovocné kyseliny, ktoré sú nanesené na pleť. Ich úlohou je pleť podráždiť, čo následne vyvoláva hojenie. Postupne sa začínajú tvoriť nové bunky, ktoré nahrádzajú tie staré poškodené, a vaša pleť tak získava nový krajší vzhľad. Je hladšia, vypnutá a farebný tón je zjednotený.  Určite však nechoďte na chemický peeling ak vás v najbližšom období čakajú významné udalosti, pretože po ošetrení je pleť výrazne červená a v procese hojenia dochádza k olupovaniu. Výsledok však určite bude stáť za to. 

Stručné informácie o chemickom peelingu: 

 • Omladenie a regenerácia
 • Mastná pleť s akné, jazvy po akné, pigmentové škvrny
 • Opakovať 4 až 8-krát pre požadovaný efekt
 • Možné vykonávať len cez zimné mesiace

Chemický peeling tváre, starostlivosť o pleť, akné, kozmetika, alma care

 Parafínový zábal pre suchú pleť

Dámy, ktoré trpia suchou pleťou, nám určite dajú za pravdu, že jej prejavy sú pomerne nepríjemné až bolestivé. Veľké suché fľaky, olupovanie, šupinatosť, napnutie, začervenanie ale i svrbenie, to všetko sa môže vyskytnúť na suchej pleti. Parafín vďaka svojím blahodarným zložkám ako je vitamín E pleť prehrieva a uvoľňuje, otvára póry a odovzdáva dôležité výživné minerály a vitamíny na pleť. Pleť po ňom zostáva krásne jemná a hebká a výsledok si všimnete ihneď po prvom ošetrení,” vysvetľuje Katka.

Vitamín E na pleť

Vitamín E je významný antioxidant, ktorý má pre našu pokožku i významné účinky. V hojnom množstve ho nájdete práve v parafíne. Azda najdôležitejšou funkciou je schopnosť upokojiť podráždenú pokožku a zabezpečiť regeneráciu jaziev. Okrem toho tiež pomáha pri ekzémoch a spomaľuje šupinatosť pokožky, ktorá je pre suchú pleť typická. 

parafinovy zábal, tvár, kozmetika, salón, Alma care

Stručné informácie o parafínovom zábale: 

 • Vhodný pre suchú, popraskanú a namáhanú kožu a pleť
 • Výsledok viditeľný takmer ihneď po ošetrení
 • Aplikovať 1 – 2-krát mesačne
 • Poskytuje vitamíny na pleť

Ultrazvukové čistenie pleti

Pevne veríme, že každá z vás si svoju pleť detailne čistí pomocou svojich domácich procedúr, avšak niekedy je dobré dopriať si i profesionálnu kozmetiku z kozmetického salónu a poriadne hĺbkové čistenie pleti. To môžete docieliť vďaka ultrazvukovému čisteniu. Kozmetický ultrazvuk slúži na zapracovanie výživných látok do pokožky prostredníctvom zvuku, ktorý nedokážeme zaznamenať ľudským sluchom. Tieto ultrazvukové vlny prekrvujú pokožku a následne dochádza k stimulácii a urýchleniu bunkového metabolizmu.  Ultrazvukové čistenie pleti tiež podporuje látkovú výmenu a regeneráciu kože, zlepšuje vylučovanie toxínov a rozpúšťanie tuku v podkožnom tkanive.

kozmetika, ultrazvuk, tvár, salón alma care

Stručné informácie o ultrazvukovom ošetrení pleti:  

 • Všetky typy pleti
 • Všetky vekové kategórie
 • Hĺbkové čistenie pleti

 

Vždy keď sa chystáte užiť si pár minút či hodín relaxu na kozmetike, dbajte najmä na to, aby bola vykonávaná odborne vyškoleným personálom s kvalitnými prípravkami. Dobrá kozmetička vám tiež určite bude vedieť poradiť, ktorá procedúra je pre vás najvhodnejšia vhodná najviac a ako často by ste ju mali aplikovať. Celú TOP päťku procedúr, kvalitné služby i kvalifikovaný personál nájdete v našom kozmetickom salóne AlmaCare. Posúďte sami a vyskúšajte na vlastnej koži (doslova).

Odporúčame

Mikrodermabrázia, pleť, žena, starostlivosť, alma care, kozmetika

Mikrodermabrázia tváre

45/ 60 minút
Mikrodermabrázia patrí medzi najefektívnejšie formy povrchového peelingu kože, ktorý odstraňuje z pokožky povrchovú vrstvu a odumreté bunky. Mikrodermabrázia je bezbolestná a s minimálnym rizikom vzniknutia komplikácií.

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava