+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

Teplo z kameňov = teplo na tele i na duši vďaka masáži lávovými kameňmi

Práve takéto blahodarné efekty vám zaručí masáž lávovými kameňmi.  Predstavuje dokonalé spojenie tepla a relaxu. Ste zvedavý, ako dokážu kamene liečiť? 

V tomto článku sa dočítate: 

  1. Masáž s lávovými kameňmi, pri ktorej sa pracuje aj s energiami
  2. Upracte si na vašich energetických dráhach
  3. Zalistujte si v zozname benefitov masáže lávovými kameňmi. Ktorý chcete dosiahnuť vy?
  4. Vedeli ste že…? 

Využívanie liečivej energie kameňov bolo známe mnohými kultúrami, jednoznačný pôvod však nie je preukázaný. Lávové kamene sa používali už pri starodávnej Čínskej masáži. Dokonca je známe, že starí Mayovia a Inkovia poznali liečivú moc lávových kameňov. Pravdepodobný pôvod je však v Tichomorí (Havajské ostrovy). Lávové kamene majú schopnosť nielen teplo absorbovať a udržať, ale aj odovzdať jeho energiu ľudskému telu. Môžeme tu hovoriť o tzv. termoterapii. Preto je masáž lávovými kameňmi jednou z najlepších terapii na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu. 

V našom článku o čínskej medicíne sme sa pozreli na jej viacero benefitov. Odporúčame aj článok o moxovaní.

masáž lávovými kameňmi

Masáž, pri ktorej sa pracuje aj s energiami

Lávové kamene so svojim hladkým povrchom, ľahko sa kĺzajúce po pokožke prenášajú a odvádzajú tepelnú energiu, energiu svoju vlastnú i energiu maséra do ľudského tela. Je to veľmi príjemná terapia pre zákazníka. Hot stone masáž umožňuje neopísateľne príjemnú a hlbokú relaxáciu. Teplo zo sálajúcich kameňov vystupuje až 3 cm pod kožu a tak ovplyvňuje fyziologické procesy. Vďaka tomu masáž týmito kameňmi pomáha harmonizovať ľudské telo na všetkých úrovniach.

Upracte si na vašich energetických dráhach

Pri masáži horúcimi kameňmi sa na jednotlivé časti tela položia hladké, ploché vyhrievané kamene k maximálnemu terapeutickému účinku. Kamene sú zvyčajne z bazaltu a zohrievajú sa na 50 stupňov. Ich silné energetické vibrácie dokážu odstrániť bloky na energetických dráhach. Bazalt je vulkanická hornina s vysokým obsahom železa, ktorý pomáha udržať počas masáže v kameni teplo. Lávové kamene aplikujeme priamo na telo, frekvencia opakovania jedným hmatom je 5-6x na jednej svalovej skupine. Treba však dbať na to, že rýchlosť prevedenia masáže musí eliminovať možnosť lokálneho  popálenia. 

Bolesť pri masáži lávovými kameňmi nesmie prekročiť hranicu únosnej bolesti ošetrovaného, naopak úplne bezbolestnou masážou len ťažko dosiahnete liečebný proces v organizme. Preto je dôležité pohybovať sa v blízkosti hranice únosnej bolesti!

masáž lávovými kameňmi

Po skončení masáže poskytujeme klientovi čas na oddych, na postupne doznievanie vplyvu terapie lávovými kameňmi na organizmus pacienta. Odporúča sa okamžité doplnenie tekutín, nakoľko bola zvýšená dehydratácia tela pacienta. 

Zalistujte si v zozname benefitov masáže lávovými kameňmi. Ktorý chcete dosiahnuť vy?

A čo všetko môžete vďaka týmto kameňom dosiahnuť? Teplo z kameňov pomáha uvoľňovať stuhnuté svaly, bloky, kŕče, uľavuje od bolesti kĺbov, reguluje trávenie a zrýchľuje metabolizmusPomáha tiež odplavovať škodlivé látky z tela a napomáha správnej funkcii lymfatického systému. Ich pôsobením sa zlepšuje činnosť obličiek, čriev a majú i silné kozmetické účinky, zvláčňuje pokožku a teplo otvára póry. Má tiež výborné účinky proti celulitíde.

Tu sú hlavné výhody masáže lávovými kameňmi:

Raj pre svaly

Teplo z kameňov pomáha uvoľniť napätie vo svaloch. Pomáha zvýšiť prietok krvi v postihnutých oblastiach a tým umožňuje masérovi efektívnejšie ovplyvňovať hlboké tkanivá. Taktiež zmierňuje svalové kŕče a zvyšuje flexibilitu a rozsah pohybu. 

Zahoďte bolesti

Kým všetky druhy masáži môžu pomôcť k úľave od bolesti spôsobenej napätím vo svale, stuhnutými kĺbmi alebo zranením, lávové kamene poskytujú väčšiu úľavu vzhľadom na intenzitu masáže. Horúce kamene umožňujú masérovi preniknúť hlbšie, dosiahne sa tak lepší fyzický pocit v porovnaní s inými druhmi masáže, ktoré nezahŕňajú teplo. 

 

Zlepšená cirkulácia

Pretože teplo z kameňov preniká hlbšie do tkanív, krvné cievy sa otvoria, zvyšuje sa vazodilatácia, čo má za následok zlepšenie cirkulácie. Slabá cirkulácia môže viesť k únave, ktorá zapríčiní stuhnutosť svalov a nahromadenie kyseliny mliečnej vo svaloch. Zvýšená cirkulácia prinesie viac kyslíka do svalov, ktorý dopomôže zmierniť bolesť a stuhnutosť. Taktiež si poradí z nežiadúcimi toxínmi v tele – zlepšuje detoxikáciu. Zlepšuje aj zásobovanie tkanív výživnými látkami a metabolizmus, zabezpečí zvýšenie práce lymfatického systému.

Úzkosti a depresie … Zastavte to

Relaxácia dosiahnutá prostredníctvom lávových kameňov pomáha zmierniť psychický stres. Masáž horúcimi kameňmi môže tiež pomôcť v boji proti niektorej z príznakov porúch úzkosti a depresie. Masážne terapie nie sú náhradou za tradičnú lekársku starostlivosť, no môžu byť neoddeliteľnou súčasťou liečebného plánu. 

Vyspite sa doružova

Masáž lávovými kameňmi umožňuje lepší spánok. Je naozaj ťažké dosiahnuť kvalitný spánok pri nadmernej únave  (možno nie ani tak fyzickej ako psychickej ). Pri uvoľnení prostredníctvom tejto terapie je jednoduchšie zaspať a dosiahnuť tak kvalitný spánok, ktorý je potrebný pre úplné zotavenie tela po každodennej únave. 

masáž lávovými kameňmi

Zlepšuje zdravotný stav

Masáž lávovými kameňmi tiež posilňuje samoliečenie ľudského tela. Môže zmierniť bolestivé stavy, ako je fibromyalgia, ktorá spôsobuje únavu a chronickú bolesť svalov v rôznych častiach tela. Ľudia s fibromyalgiou po 30 minútach masáže spia dlhšie a majú menej spúšťacích bodov bolesti

Sú však aj situácie, kedy sa masáž lávovými kameňmi neodporúča, ako napríklad ak klient užíva lieky na riedenie krvi, popáleniny na koži, otvorené rany, krvné zrazeniny, operácia v posledných 6 mesiacoch, zlomeniny alebo ťažké zrazeniny, nízky počet krvných doštičiek, vysoký alebo nízky krvný tlak, gravidita, nádorové ochorenia, choroby srdca, a iné… V prípade, ak máte zdravotné problémy a nie ste si istý, či je pre vás masáž lávovými kameňmi vhodná, odporúča sa konzultácia s lekárom

Vedeli ste že ….?

Na záver prinášame ešte 3 pikošky ohľadom našich horúcich liečiteľov:

  • Kamene môžu byť umiestnené na chrbtici, bruchu, hrudníku, na končatinách ale i na tvári.
  • Lávové kamene sa považujú za dar zeme, pretože nás dokážu zbaviť negatívnych vplyvov dnešnej uponáhľanej civilizácie. 
  • Lávové kamene sú z hľadiska vysokého obsahu železa nosičmi mužskej energie yang. 

 

 

               

              

 

Odporúčame

masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi

30 minút
Masáž horúcimi lávovými kameňmi je relaxačnou terapiou, ktorá pomáha uvoľniť stuhnuté svaly a regenerovať poškodené jemné tkanivo na vašom tele.

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava