+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pleť: Naozaj to robíte správne?

Otázka „Ako sa starať o pleť?“ trápi azda každú ženu. Skrýva sa za ňou viac ako len jeden osvedčený prípravok či kozmetický ťah. Správna starostlivosť o pleť totiž predstavuje celý rad krokov a činností v kombinácii s rôznymi domácimi alebo odbornými procedúrami, vhodnou kozmetikou, ale i určitou dávkou sebadisciplíny. Ako sa starať o pleť efektívne a ktoré procedúry v kozmetickom salóne vám prinesú vytúžené výsledky? Odpovede na tieto otázky sme pre vás rozpísali v tomto článku. 

Mastná či suchá pleť? 

Základom pre správnu starostlivosť o pleť je správne určenie typu pleti. Každý typ potrebuje niečo iné. Jednotlivé kozmetické prípravky obsahujú rozličné zložky a vitamíny na pleť, z ktorých každý má svoj špecifický účinok.  

Ak vás trápi bolestivá suchá pleť …

… potom je dobré si uvedomiť, že základným spúšťačom pre suchú pleť je nedostatok lipidov a vlhkosti, čo následne vedie k jej zvýšenej  citlivosti a náchylnosti na okolité škodlivé vplyvy. Často sú však spúšťačom i vonkajšie faktory, ako napríklad počasie či nadmerné slnenie. Suchá pleť nie je schopná vyprodukovať dostatočné množstvo kožného mazu v dôsledku čoho pôsobí veľmi mdlo a vytvára pocit napnutia. Práve preto by mali byť súčasťou starostlivosti o takúto pleť najmä produkty s vysokým hydratačným účinkom. 

Základné prejavy suchej pleti:

 • Svrbenie
 • Začervenanie, tvorba fľakov
 • Mdlá pleť bez života
 • Drsnosť, šupinatosť

suchá pleť

Mastná pleť alebo keď už je mazu priveľa

Mastná pleť je typická nadmernou produkciou mazu v dôsledku zvýšenej činnosti mazových žliaz. Maz sa potom na tvári usádza najmä v T-zóne, čo spôsobuje nežiadúci lesklý vzhľad. S mastnou pleťou sa spájajú i výrazne viditeľné póry a celkovo je pleť hrubšia. Nadmerné množstvo mazu následne vedie k tvorbe akné. Produkciu kožných lipidov podporujú i niektoré hormóny, preto môžeme mastnú pleť často vidieť práve v pubertálnom období. 

Základné prejavy mastnej pleti: 

 • Nežiadúci lesk
 • Zhrubnutá výrazná pleť
 • Výrazné póry
 • Akné 

mastná pleť

Vhodná starostlivosť o pleť 

Základom pre správnu starostlivosť o pleť je dodržiavanie kľúčových krokov, ktoré by mali byť súčasťou kúpeľňového rituálu každej ženy. Sú to tieto štyri: 

 1. Čistenie pleti a odlíčenie
 2. Hydratácia
 3. Výživa pleti a vhodná kozmetika
 4. Regenerácia a pravidelná starostlivosť 

Čo na suchú pleť? 

Pri suchej pleti dochádza zvyčajne k narušeniu kožnej bariéry v závislosti od rozsahu suchosti pokožky. Preto je pri starostlivosti o pleť s prejavmi suchosti nevyhnutná najmä hydratácia a tiež snaha dlhodobo udržať v pokožke vlhkosť. Suchá pleť má väčšie predispozície k alergickým reakciám, v dôsledku čoho by ste sa mali vyvarovať príliš parfumovanej kozmetike alebo prípravkom s rozmanitým zložením. 

Pre čistenie suchej pleti sú vhodné najmä čistiace mlieka, ktoré pleť príjemne vyživujú. Vo fáze hydratácie odporúčame zvoliť tonikum s čo najvyšším obsahom kyseliny hyalurónovej alebo inej hydratačnej zložky, ktoré pleť prečistí a vytvorí dokonalý podklad pre ďalšie kroky.  Pre výživu pleti zvoľte prípravky na suchú pleť, ideálne krém, ktorý vďaka čisteniu v predchádzajúcom kroku, dopraví výživné látky i do jej hlbších vrstiev. Dlhodobú regeneráciu dosiahnete najmä pleťovými maskami a peelingami, avšak v prípade suchej pleti platí pravidlo všetko s mierou. Citlivá pleť znesie takýto zásah raz za dva týždne. Vhodná je tiež maska na suchú a citlivú pleť, ktorá ju príjemne zvlhčí.

Starostlivosť o mastnú pleť

Na hydratáciu nesmiete zabúdať ani pri starostlivosti o mastnú pleť. Čím viac je totiž pleť suchá, tým viac bude mať potrebu vytvárať si maz navyše. Kožný maz má však nepochybne i výrazné plusy a to dokonca i pre pleť. Jeho hlavnou funkciou je chrániť pleť pred vonkajšími negatívnymi faktormi a udržiavať ju jemnú a hladkú. Preto by ste pri starostlivosti o mastnú pleť mali zamerať pozornosť najmä na tvorbu kožného mazu v správnom rozsahu. 

Pri čistení pleti  siahnite po čistiacich géloch alebo penách, vo fáze hydratácie po kvalitnej pleťovej vode, pretože ako sme už písali, hydratácia je nevyhnutná pre akýkoľvek typ pleti. Z hľadiska výživy pleti dbajte najmä na to, aby krémy či iné kozmetické prostriedky neboli zbytočne mastné a ťažké. Výživné krémy totiž majú tendenciu pleť viac premasťovať. Podobne ako v prípade suchej, i mastnú pleť môžete regenerovať pomocou masiek a peelingov, pokojne trikrát do týždňa. 

Kozmetický salón Považská Bystrica, akné

 

Vitamíny na aknóznu pleť 

Vašu aknóznu pleť dokážete regenerovať i zvnútra prostredníctvom zdravej stravy. Vitamín A silno pôsobí na hojenie rán, podobne ako zinok, ktorý pomáha i pri liečbe atopickej pokožky. Nápomocné v boji s akné vám môžu byť i Omega 3 mastné kyseliny, ktoré majú omladzujúci účinok a znižujú výskyt akné i zápalov. Nájdete ich najmä v rybách ako losos či tuniak, ale aj vo vajíčkach. Na vitamín A je bohatá mrkva, paprika či paradajky, a zinok obsahuje najmä červené mäso, sója i orechy.

Procedúry a ošetrenia 

Máme pre vás dobrú správu. Na otázku „Ako sa starať o pleť?“ nájdete odpovede priamo v našom kozmetickom salóne AlmaCare v podobe širokej ponuky kvalitných kozmetických služieb pod dohľadom kvalifikovaného personálu. Tu sú TOP 3 ošetrenia, ktoré ulahodia každej dáme i pánovi:

Prístrojová mezoterapia na tvár

Mezoterapia predstavuje maximálne účinnú liečebnú metódu, ktorá dokáže vyriešiť problémy suchej i mastnej pleti. Je postavená na aplikácií prírodných liečiv, vitamínov na pleť, minerálov, aminokyselín a najmä tých najdôležitejších látok pre pleť – kyseliny hyalurónovej a kolagénu. 

Chemický peeling tváre

Chemický peeling vás pomocou ovocných kyselín rýchlo a efektívne zbaví prebytočného kožného mazu i akné, preto je vhodné najmä pre ľudí trpiacich mastnou pleťou. Navyše zabezpečí i regeneráciu pokožky a omladenie.

Parafín na tvár

Parafín prináša blahodarné účinky najmä suchej a popraskanej pleti. Vitamín E pôsobí na pleť ako významný antioxidant, vďaka čomu bunky regeneruje i chráni pred rozkladom. Okrem liečivých účinkov má však i estetický efekt. Zlepšuje krvný obeh, poskytuje vitamíny na pleť a vaša tvár tak bude jemná a hebká. 

kozmetika, čistenie pleti

Každodenná starostlivosť o pleť a zdravý životný štýl

Samozrejme, správna kozmetika i kozmetické procedúry podporujú krásny a mladistvý vzhľad pleti, no ak vy sami prehliadate niektoré ostatné faktory, ktoré pleti škodia, potom ani to najdokonalejšie ošetrenie nemá zmysel. 

Viac spánku pre krásnu pleť bez vrások

Na náš vzhľad, a samozrejme i zdravie, má dopad aj životný štýl. Nedostatok spánku, stres, alkohol či fajčenie, ale i nezdravá strava, to všetko vašej pleti ubližuje. Je známe, že počas spánku regeneruje celý organizmus a pleť nie je výnimkou. Alkohol telo dehydruje a fajčenie podporuje tvorbu vrások. Stres je azda najkomplexnejší faktor, ktorý dokáže ovplyvniť takmer všetko, od vrások po akné. Preto okrem kvalitnej kozmetiky, investuje najmä čas do zdravého životného štýlu. 

Ak však chcete vašej pleti predsa len dopriať i profesionálnu starostlivosť, navštívte náš kozmetický salón AlmaCare a zbavte sa problémov s pleťou raz a navždy. 

 

Odporúčame

mezoterapia, tvár, pleť, salón Alma Care

Prístrojová mezoterapia na tvár

90 min
Mezoterapia je mimoriadne účinná bezpečná liečebná metóda, ktorá dokáže pomôcť s nedostatkami mastnej alebo suchej pleti, s jazvami po akné, vráskami, striami a celulitídou. Ide o aplikáciu prírodných liečiv, vitamínov, minerálov, aminokyselín, kyseliny hyalurńovej, kolagénu, rastlinných extraktov, ktoré pomáhajú našej koži.

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava