+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

Doprajte si nové chodidlá vďaka pedikúre

Hoci sú chodidlá a šľapy jednou z najzahalenejších oblastí tela, vy ich vidíte vždy, keď sa umývate či obliekate. Zariaďte, aby vás tento pohľad nebolel. V dôsledku častého chodenia sa koža na nohách stáva hrubšou a namáhanejšou, a starostlivosť o ňu je nie vždy ľahká.  Vedeli ste, že suchým popraskaným chodidlám ubližujú aj vysoké podpätky? Všetky tieto problémy možno vyriešiť v dobrom kozmetickom salóne vďaka kvalitnej pedikúre. Čítajte ďalej, ak už  viac nechcete mať stres zo zhrubnutej kože na nohách či zarastených nechtov. 

Pedikúra nie je podológia

Podológia je odbor, ktorý rieši komplexnú starostlivosť o nohy a chodidlá. Problémy ako mozole, ragády, zarastené či zhrubnuté nechty. To všetko sa na vašich chodidlách môže vyskytnúť a niekedy to nie je len kozmetická záležitosť, keďže ich prejavy môžu aj bolieť. Podológ sa v prvom rade zaoberá anatómiou nohy, biomechanikou chôdze, fyziológiou chodidla, ale i nežiadúcimi kožnými prejavmi na pokožke a nechtoch. Medzi ne napríklad patrí pleseň, bradavice, rôzne ekzémy či psoriáza, ktorých liečbu však môže kvalitná pedikúra podporiť. Cieľom podologického vyšetrenia je vyriešiť vážne zdravotné problémy s chodidlami, pri ktorých je však možné využiť pedikúru ako podpornú možnosť, ktorá má na starosti i kozmetické nároky.

Vyberte si svoju pedikúru

Ak ste si doteraz mysleli, že pedikúra je bežné ošetrenie nohy brúskou na chodidlá či pemzou, potom vás musíme vyviesť z omylu. Aj pri pedikúre existuje množstvo prevedení, ktoré závisia od daného problému, typu nohy či kože a tiež aj od výsledných očakávaní. Čo to vlastne je a ako pedikúra prebieha?

pedikúra, podplógia, salón AlmaCare

Pedikúra je kozmetická procedúra, počas ktorej dochádza k očisteniu a ošetreniu chodidiel. Dôraz sa kladie na nechty a okolie, šľapu. Hlavným predmetom je čistenie nechtov, ich zarovnanie a úprava, odstránenie odumretej kože z okolia nechtovej platničky, ošetrenie záderov a nakoniec dohladenie šľapy a päty. V ďalších riadkoch vám prinášame veľký prehľad rôznych typov pedikúry dostupnej v kozmetickom salóne AlmaCare v Považskej Bystrici.

Mokrá pedikúra

Ide o najklasickejšiu verziu pedikúry. Jej hlavným cieľom je bežná úprava chodidiel za pomoci kúpeľu s rôznymi zmäkčovacími prípravkami. Keď sú chodidlá takto vydezinfikované, prichádza na rad starostlivosť o nechty na nohách, ktoré nás niekedy vedia potrápiť. Nechty sa ostrihajú dorovna a formu im vdýchneme vďaka precíznemu pilovaniu, čím zabránime nepríjemnému bolestivému zarasteniu. Následne ošetríme kurie oká či otlaky a odporučíme ďalšie domáce ošetrenie. Mokrá pedikúra je tak skvelou voľbou pre všetky dámy, ktoré majú záujem o bežnú príjemnú starostlivosť, ktorá ich nohy udrží ako v bavlnke. 

Suchá medicinálna pedikúra

Medicinálna pedikúra, alebo často mylne nazývaná aj medicínska pedikúra, je najmodernejšia metóda pedikúry ktorá spĺňa najvyššie hygienické kritériá. Prebieha podobne, ako mokrá pedikúra, a teda najskôr chodidlá a nechty vydezinfikujeme a potom nechty upravíme. Výrazný rozdiel je však v tom, že nohy sa pred procedúrou nenamáčajú, vďaka čomu je možné prostredníctvom nej ošetriť i takzvanú diabetickú nohu.  Ďalšou, ešte väčšou výhodou je, že pri tomto ošetrení sa nepoužíva žiadny skalpel, vďaka čomu tak máte istotu, že nedôjde k žiadnemu poraneniu. Medicinálna pedikúra sa vykonáva s profesionálnym vysokootáčkovým prístrojom s rotačnými frézami rôznych veľkostí, vďaka čomu bude vaša koža príjemne a šetrne ošetrená. 

pedikúra, podológia, salón AlmaCare

Kombinovaná pedikúra

Je skvelá, najmä ak sa neviete rozhodnúť medzi mokrou a medicinálnou pedikúrou, pretože kombinuje výhody suchej s vysokými efektami tej mokrej.  V tomto prípade je taktiež súčasťou dezinfekčný kúpeľ, pričom pedikér sám rozhodne, či je vhodnejšie použiť skalpel alebo prístroj na suchú pedikúru. Samozrejme kombinovaná pedikúra zahŕňa i starostlivosť o nechty na nohách, ktoré ošetríme pomocou medicínskeho prístroja. Na záver sú nechty i chodidlo ošetrené vhodným krémom a olejom, čo predstavuje príjemnú beauty bodku. 

Wellness pedikúra a parafín

Ak chcete svojej pedikúre dodať nové rozmery, potom odporúčame jednu z našich wellness procedúr – wellness pedikúru s peelingom, wellness pedikúru s parafínom či dokonca rovno aj s príjemnou masážou chodidielVo všetkých prípadoch ide o jedinečnú oddychovú procedúru, ktorá je zameraná na profesionálnu pedikúru v kombinácií s relaxom. Parafín je špeciálny teplý vosk, ktorý okrem toho, že vaše nohy príjemne zrelaxuje, prináša tiež kozmetické benefity. Minerálne látky ako horčík, kremík a železo podporujú správny rast nechtov a obnovu pokožky. Okrem toho je tiež parafín bohatý na vitamín E, ktorého úlohou je regenerovať bunky. Vaše chodidlá tak budú príjemne zrelaxované a krásne jemné.  Wellness pedikúru si môžete užiť aj v kombinácií s peelingom, ktorý nohy vyživí a hydratuje, alebo s príjemnou masážou chodidiel. 

kozmetický salón AlmaCare

Veríme, že vďaka nášmu článku sme dostatočne objasnili typy i priebeh jednotlivých možností pedikúry a jej efektov. Vďaka tomu si tak budete vedieť lepšie vybrať tú najvhodnejšiu pre vaše chodidlá. V prípade, že by ste sa však predsa len nevedeli rozhodnúť, v našom skvelom kozmetickom salóne AlmaCare v Považskej Bystrici vám s výberom rady poradia naše skúsené pedikérky. Taktiež si u nás môžete dopriať spolu s pedikúrou rovno aj manikúru či iné beauty procedúry

Odporúčame

Kombinovaná pedikúra

Suchá medicinálna pedikúra

60 min
Medicinálna pedikúra, známa aj ako suchá pedikúra, je jedna z najmodernejších metód pedikúry. Vďaka vysokorýchlostnej frézke dosahuje okamžité skvelé efekty.

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava