+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

Pedikúra

Tamponáda zarasteného nechtu - 1 nechtový val

Tamponáda je ošetrenie pri ktorom pedikér po dezinfekcii celého okolia postihnutého nechtu vyčistí nechtový val od nadbytočnej nasadanej pokožky, uvoľni okraj nechtu a zboku sa pod necht vloží dezinfekciou alebo liečivom napustený malý kúsok tkaniny.

Dĺžka procedúry

20 min

zhrubnutý necht, ošetrenie, alma care, salón, pedikúra, starostlivosť o nechty

Táto tkanina tvorí výplň medzi nechtom a citlivým nechtovým valom zabraňuje ďalšiemu treniu a tlaku a zmierňuje tým bolesť.

Nechty zarastajú z rôznych dôvodov ako napríklad – príliš úzka obuv, nesprávne strihanie nechtov, chorobami ako napr. cukrovka, lupienka zasahujúca do nechtu, alebo onychomykóza, genetické predpoklady a tak ďalej. Odborný názov pre zarastanie nechta do kožného valu sa nazýva onychokryptóza – je to veľmi bolestivý a nepríjemný stav, ktorý pri neliečení môže viesť až k infekciám. Onychokryptózu spoznáte podľa intenzívneho začervenania a opuchu okolo nechtu, hnisavého ložiska a vodnatého výtoku zafarbeného krvou.

Taktiež vyrovnáva zakrivenie nechtovej platničky.

Zanedbanie či nesprávna liečba zarastených nechtov môže viesť k akútnemu a v najhoršom prípade chronickému zápalu, kde sa v okolí nechtu vytvára veľký opuch a tzv. divé mäso. V takomto stave je nutné navštíviť lekára, inak by mohlo dôjsť k rozšíreniu infekcie.

Naše služby

Mohlo by vás zaujímať

30 min

30 minútový balík Power wellness obsahuje okrem parafínového zábalu rúk aj strihanie a lakovanie nechtov na nohách. Súčasne vám kozmetička nafarbí riasy a obočie spolu s jeho úpravou.

15 min

Bankovanie – vákuová masáž – sa využíva aj pri zápaloch, na lepšie prekrvenie tela, pri masáži hĺbkových tkanív, či len ako obyčajný relax. Pri bankovaní sa prečisťuje krv, zlepšuje obeh, obnovujú sa funkcie nervového systému, stimuluje sa imunita organizmu.

60 min

Zažite mokrú i medicinálnu pedikúru v jednom okamihu. Skombinujte výhody mediciálnej pedikúry s benefitmi tej mokrej v rámci služby kombinovaná pedikúra. Navštívte náš salón v Bratislave.

Máte záujem? Objednajte sa.

Pov. Bystrica
Bratislava