+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

Pedikúra

Tamponáda zarasteného nechtu - 1 nechtový val

Tamponáda je ošetrenie pri ktorom pedikér po dezinfekcii celého okolia postihnutého nechtu vyčistí nechtový val od nadbytočnej nasadanej pokožky, uvoľni okraj nechtu a zboku sa pod necht vloží dezinfekciou alebo liečivom napustený malý kúsok tkaniny.

Dĺžka procedúry

20 min

zhrubnutý necht, ošetrenie, alma care, salón, pedikúra, starostlivosť o nechty

Táto tkanina tvorí výplň medzi nechtom a citlivým nechtovým valom zabraňuje ďalšiemu treniu a tlaku a zmierňuje tým bolesť.

Nechty zarastajú z rôznych dôvodov ako napríklad – príliš úzka obuv, nesprávne strihanie nechtov, chorobami ako napr. cukrovka, lupienka zasahujúca do nechtu, alebo onychomykóza, genetické predpoklady a tak ďalej. Odborný názov pre zarastanie nechta do kožného valu sa nazýva onychokryptóza – je to veľmi bolestivý a nepríjemný stav, ktorý pri neliečení môže viesť až k infekciám. Onychokryptózu spoznáte podľa intenzívneho začervenania a opuchu okolo nechtu, hnisavého ložiska a vodnatého výtoku zafarbeného krvou.

Taktiež vyrovnáva zakrivenie nechtovej platničky.

Zanedbanie či nesprávna liečba zarastených nechtov môže viesť k akútnemu a v najhoršom prípade chronickému zápalu, kde sa v okolí nechtu vytvára veľký opuch a tzv. divé mäso. V takomto stave je nutné navštíviť lekára, inak by mohlo dôjsť k rozšíreniu infekcie.

Naše služby

Mohlo by vás zaujímať

40 min

Chemický peeling je veľmi účinnou a starou metódou starostlivosti o ľudskú pokožku, ktorú si zamilovali už v minulosti Egypťania. Chemický peeling patrí do rúk lekárov a vyškolených kozmetičiek, ktorí používajú predovšetkým ovocné kyseliny.

Ide o sezónnu službu. Chemický peeling vykonávame iba počas zimných mesiacov.

60 min

Je pôsobenie striedavého elektrického prúdu, ktorý sa prenáša vo vlnách s vysokými frekvenciami, v tkanivách zvyšuje teplotu tým zahrieva bunky a zvýšená teplota podporuje tvorbu kolagénu,kyseliny hyalurónovej a elastínu v našej koži.Rádiofrekvencia sa teda už nevyužíva len v lekárstve ale svoje účinky si uplatnila aj v profesionálnych kozmetických salónoch.

Máte záujem? Objednajte sa.

Pov. Bystrica
Bratislava