+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

Pedikúra

Tamponáda zarasteného nechtu - 1 nechtový val

Tamponáda je ošetrenie pri ktorom pedikér po dezinfekcii celého okolia postihnutého nechtu vyčistí nechtový val od nadbytočnej nasadanej pokožky, uvoľni okraj nechtu a zboku sa pod necht vloží dezinfekciou alebo liečivom napustený malý kúsok tkaniny.

Dĺžka procedúry

20 min

zhrubnutý necht, ošetrenie, alma care, salón, pedikúra, starostlivosť o nechty

Táto tkanina tvorí výplň medzi nechtom a citlivým nechtovým valom zabraňuje ďalšiemu treniu a tlaku a zmierňuje tým bolesť.

Nechty zarastajú z rôznych dôvodov ako napríklad – príliš úzka obuv, nesprávne strihanie nechtov, chorobami ako napr. cukrovka, lupienka zasahujúca do nechtu, alebo onychomykóza, genetické predpoklady a tak ďalej. Odborný názov pre zarastanie nechta do kožného valu sa nazýva onychokryptóza – je to veľmi bolestivý a nepríjemný stav, ktorý pri neliečení môže viesť až k infekciám. Onychokryptózu spoznáte podľa intenzívneho začervenania a opuchu okolo nechtu, hnisavého ložiska a vodnatého výtoku zafarbeného krvou.

Taktiež vyrovnáva zakrivenie nechtovej platničky.

Zanedbanie či nesprávna liečba zarastených nechtov môže viesť k akútnemu a v najhoršom prípade chronickému zápalu, kde sa v okolí nechtu vytvára veľký opuch a tzv. divé mäso. V takomto stave je nutné navštíviť lekára, inak by mohlo dôjsť k rozšíreniu infekcie.

Naše služby

Mohlo by vás zaujímať

90 min

Ultrazvukové ošetrenie pokožky je bezbolestná kozmetická procedúra. Mechanické vlnenie ultrazvuku mení tepelnú energiu v pokožke, a tak umožňuje lepšie vstrebávanie účinných látok do hlbokých vrstiev pokožky. Po procedúre bude pleť hydratovaná, vyživená, vypnutá.

40 min

Chemický peeling pre tvár, krk a dekolt je veľmi účinnou a starou metódou starostlivosti o ľudskú pokožku, ktorú si zamilovali už v minulosti Egypťania. Chemický peeling patrí do rúk lekárov a vyškolených kozmetičiek, ktorí používajú predovšetkým ovocné kyseliny. Aplikuje sa na tvár roztok , ktorý bude po 3-7 minútach neutralizovaný a následne odstránený.

Ide o sezónnu službu. Chemický peeling vykonávame iba počas zimných mesiacov.

30 min

Maderoterapia je 100% prírodná, bezbolestná, anticelulitídna terapia, založená na použití anatomicky navrhnutých pomôcok z dreva. Vďaka ním sa pri masáži vieme dostať hlbšie do podkožia a tak ovplyvniť štruktúru tkaniva, stimulovať lymfatický systém a aktivovať metabolizmus. Telo začne prirodzene vylučovať prebytočnú telesnú tekutinu a toxíny, čo má za následok redukovanie objemu problematických partií a ich spevnenie.

Máte záujem? Objednajte sa.

Pov. Bystrica
Bratislava