+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

starostlivosť o pleť

Rutinná, a predsa tak dôležitá: základné pravidlá dobrej starostlivosti pleť

Každá z nás sníva o tom, aby jej pleť ostala dlho svieža, hydratovaná a žiarivá. Počas každodenných pracovných a rodinných povinností zabúdame na dostatočnú starostlivosť a svojej pokožke nevenujeme takú pozornosť, ktorú si po dlhých stresových dňoch zaslúži. V článku vám prinášame veľké zhrnutie základných krokov, ako docieliť pleť snov vďaka každodennej starostlivosti.

V článku sme si rozobrali témy ako:

  1. Krok jedna: zvoľte si svoj typ pleti
  2. Ráno robí deň… aj vašej pokožke
  3. Spôsob starostlivosti o pleť sa ukáže v očnom okolí
  4. Ráno robí deň, ale večer je pre pleť aj tak kľúčový
  5. Urobte to jednoducho doma: tipy na skvelé domáce peelingy
  6. Starostlivosť o pleť v rúškových časoch
  7. Na záver

Krok jedna: zvoľte si svoj typ pleti

Tak ako každá žena je jedinečná, tak aj každá pokožka je úplne iná. Čo robí na koži vašej kamarátke, kolegyni, sestre, mamičke zázraky vám naopak môže uškodiť. Preto je veľmi dôležité zistiť, aký typ pleti máte a podľa toho si vybrať vhodné prípravky a procedúry

Náš typ pleti je nám daný geneticky, ale jej zovňajšok ovplyvňujú rôzne faktory, ako napríklad vek, zdravotný stav, klíma, hormonálna nerovnováha, životný štýl. Medzi základné typy patrí normálna pleť, mastná pleť, suchá pleť a zmiešaná pleť. Ďalej môžeme rozlišovať pleť aj podľa toho, či je starnúca, zrelá, aknózna, citlivá.

Každý typ pokožky, vrátane mastnej, potrebuje pravidelné hydratovanie. Pokiaľ našej koži nedávame dostatočnú hydratáciu, začnú sa spomaľovať bunkové procesy.

starostlivosť o pleť

Ráno robí deň… aj vašej pokožke

Každodenná starostlivosť je veľmi dôležitá. Ranné čistenie pleti je dôležitejšie než si myslíte. Správne ranné rutiny dokážu váš vzhľad ovplyvniť na celý deň. Počas noci a spánku sa na pleť usadia rôzne nečistoty, mastnota a prach. Preto treba mať na pamäti že aj pravidelná výmena posteľnej bielizne dokáže do určitej miery ovplyvniť stav našej pokožky

Tváre sa vždy chytajte len umytými rukami. Každé ráno si ako prvé tvár opláchnite vlažnou vodou. Veľmi studená voda zhorší prienik výživných látok do pokožky. Potom si zvolíme prípravok na čistenie pleti, podľa typu našej pokožky a krúživými pohybmi masírujeme tvár. Vždy začíname masírovanie od dola na hor a z vnútornej strany tváre von. Po očistení pleti prípravkom si opláchneme tvár vlažnou vodou a vysušíme čistým uterákom, ktorý si každý deň nezabudnite vymeniť alebo vyprať.

Po vyčistení prejdeme k nanášaniu výživných látok (sér). Sérum sa vždy nanáša pred aplikáciou krému. Jednoducho si ho nanesiete na tvár a poklepkávaním zapracujte výživné látky zo séra do pokožky. 

starostlivosť o pleť

Spôsob starostlivosti o pleť sa ukáže v očnom okolí

Jemná pokožka okolo očí potrebuje osobitnú starostlivosť špeciálnymi prípravkami. Či už zvolíte sérum, gél alebo krém je len na vás. Po nanesení špeciálnych výživných látok začíname pleť hydratovať. Suchá a smädná pleť ma za následok predčasné starnutie. Objavujú sa jemné vrásky, odlupujúce sa odumreté bunky pokožky, upchávajú sa póry a stratíte práve to, o čo sa tak veľmi snažíte – zdravý mladistvý vzhľad. Výborné sú krémy ktoré obsahujú vitamíny C, E, kyselinu hyalurónovú či kolagén.

Posledným krokom pred tým, ako vyrazíme z domu do práce, na nákup či len tak do prírody, je ochrana našej tváre. Škodlivé slnečné žiarenie nielenže spôsobuje predčasné starnutie kože, ale môže vyvolať rôzne slnečné alergie, spálenie, hyperpigmentáciu a v neposlednom rade rakovinu kože. Ak priamemu slniečku nebudete vystavený,  stačí aj minimálny UV faktor SPF30, ak sa však chystáte opaľovať rozhodne použite SPF 50 a prikrývku hlavy.

starostlivosť o pleť

Ráno robí deň, ale večer je pre pleť aj tak kľúčový

Večerné odlíčenie a čistenie pleti je úplne to najdôležitejšie v starostlivosti o našu pleť.

Pleť dôkladne odlíčime od make-upu. Odličovanie začíname s pleťovým mliekom alebo olejom a dočistíme pleťovou vodou. Aplikácia výživných látok (sér)  je rovnaká ako pri rannej starostlivosti o pleť. Večerné sérum si zvolíme podľa toho, aký výsledný efekt chceme docieliť. Na záver nanesieme nočný krém. Nočné krémy sú na rozdiel od denných hutnejšie, hydratačnejšie, obsahujú oveľa viac aktívnych látok aby dôkladne vyživovali pleť počas odpočinku. 

Peelingujte svoju krásu

K správnej starostlivosti o našu pleť prispeje aj pravidelný peeling. Tak ako rôzne kozmetické krémy a séra, tak ani každý peeling nie je vhodný pre vašu pleť. Vykonáva sa maximálne dvakrát do mesiaca, nakoľko sa pokožka každých 28 dní obnovuje a zachováva mladistvý vzhľad, nie je dobré vykonávať každý deň. Bohužiaľ, vekom sa celý tento proces spomaľuje, ale my mu v dnešnom svete plnom vymožeností vieme pomôcť. 

Skvelým pomocníkom je aj mechanický peeling. Mechanický peeling je krém alebo gél, ktorý obsahuje abrazívne (brúsne) častice rôznej veľkosti. Nielenže mechanický peeling odstraňuje odumreté kožné bunky, ale zároveň aj hĺbkovo čistí pleť. Krúživými pohybmi a peelingom pleť prekrvujeme a masírujeme. Mechanický peeling nie je vhodný na citlivú a veľmi suchú pokožku. Výhodou mechanického peelingu je to, že si ho vieme vyrobiť sami doma za pár minút, teda je časovo a  finančne absolútne nenáročný.

Ďalšie formy peelingov ako enzymatický, chemický alebo prístrojový patria do rúk lekárov a kozmetičiek.

starostlivosť o pleť

Pred nanesením peelingu musí byť pleť dôkladné odlíčená a očistená. Krúživými pohybmi masírujete pleť po dobu 5 minút. Pri peelingu sa vždy vyhnite očiam a perám, aby sa nepoškodilo okolie. Nikdy nevyvíjame príliš veľký tlak pri krúživých pohyboch.  Po ošetrení umyte tvár vlažnou vodou a naneste hydratačný krém. 

Urobte to jednoducho doma: tipy na skvelé domáce peelingy

Pri výrobe domáceho peelingu sa medze nekladú. Je len na vás a vašej fantázií aký peeling si vyrobíte a čím špeciálnym ho obohatíte.

Skúste to s cukrom alebo kávou

Cukrový peeling, ako už z názvu vyplýva, používame ako abrazívnu časticu kryštálový cukor. Či už si zvolíte biely cukor alebo hnedý cukor účinok bude vždy rovnaký. Do neho vmiešame med, alebo rôzne oleje, ako napríklad kokosový olej, olivový olej alebo ricínový olej.

Skvelým domácim peelingom slaný peeling, ktorý však určite neskúšajte pri citlivej pleti. Potrebujete naň len soľ, ktorú obohatíte o rôzne oleje.

Aj odpad ako je kávová usadenina vieme využiť ako peeling. Prípadne môžete použiť suchú mletú kávu. Zmiešajte ju s olejmi a medom a krásne si s ním vymasírujte tvár. Pokiaľ pridáte do peelingu aj škoricu (túto prísadu  však v peelingu na tvár neodporúčam), vyrobíte úžasný peeling na telo. Spojením kávy (kofeínu) a škorice vykúzlime prírodný zázrak v boji proti celulitíde.

Tak neváhajte a vyskúšajte počas karantény domáce peelingy.  Určite si ich zamilujete a už nikdy si nebudete kupovať predražené peelingy z drogérie.

starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pleť v rúškových časoch

V dnešných časoch nosenia rúšok a neustálom umývaní rúk naša pokožka moc trpí. Stráca svoj prirodzený hydrolipidový film, ktorý je prirodzená ochrana kože tvorená mazom a potom. Vyskytuje sa na povrchu našej pokožky a chráni nás pred vonkajšími vplyvmi. Pod rúškom, ktoré chráni naše zdravie, zároveň naša pleť trpí. Nie Je pre ňu prirodzené aby bola tak často prekrytá a nemohla dýchať. Toto nám pokožka odpláca suchou kožou v okolí úst, nepeknými vyrážkami, ba v mnohých prípadoch aj ekzémom.

Triky na šupinatú pleť v podobe každodennej starostlivosti, hydratácie a domácich zázračných peelingov sme si už prezradili, ale čo robiť pri nepeknom akné ?

Akné a rúško: dá sa to vôbec prežiť “normálne”?

Základom je mať vždy nové čisté alebo vypraté a prežehlené rúško aby sme zabránili šíreniu baktérií.  V prípade, že máte jednorazové rúško, je potrebné ho pravidelne každé dve až tri hodiny meniť, nakoľko jeho ochranná účinnosť klesá a pri prepotení vznikajú aj spomínané zápalové procesy. Preto je pre nás najlepšia voľba rúška, ktoré je šité z kvalitnej bavlny a saje vlhkosť. Pri zápalových procesoch rozhodne mechanický peeling nepoužívajte, mohli by ste si viac uškodiť ako pomôcť tým, že by ste si zápal  rozniesli po tvári. Zaraďte do svojej každodennej starostlivosti prípravky ktoré majú upokojujúce a protizápalové účinky.  

Potešte aj svoje ruky

A ako pomôcť našim unaveným, suchým a popraskaným rukám ?  Aj tie totiž počas pandemického obdobia pelného dezinfekcie trpia a kozmetický salón AlmaCare prináša riešenie aj pre takéto prípady, v podobe kvalitného parafínového zábalu na ruky. Okrem toho, že ruky sú drsné a nepríjemné na dotyk, popraskaná koža na prstoch býva bolestivá. Pravidelnému umývaniu rúk počas pandémie sa vyhnúť nemôžeme ale môžeme zmierniť škody ktoré horúca voda a agresívne mydlo napáchajú. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že umývaním si ničíme náš ochranný film kože. Preto ho automaticky musíme doplniť vo forme hydratačných krémov

V domácom prostredí môžete použiť peelingy na ruky na olejovej báze alebo na báze medu. Taktiež si môžete vyrobiť pred spaním prírodný zábal z prírodných olejov ktoré nahrubo natriete na ruky, navlečiete si bavlnené rukavice a necháte pôsobiť. Z výsledku budete naozaj prekvapená a vaše ruky sa vám za správnu starostlivosť poďakujú. 

Na záver

Vždy majte na pamäti jedno: Ako sa budete správať ku vašej koži, tak Vám to raz vráti. Preto počas karantény a obmedzeného pohybu rozhodne pleť nezanedbávajte, starajte sa o ňu dôkladne a my sa na Vás v našom salóne AlmaCare v Považskej Bystrici budeme tešiť a snažiť sa vynahradiť profesionálnym prístupom, kvalitnými prípravkami a ošetreniami čas, kedy ste ku nám kvôli lockdownu prísť nemohli. Vašej tvári doprajeme kvalitné kompletné a hĺbkové ošetrenia, prípravky zvolíme po diagnostike presne na váš typ pleti a výživné látky zapracujeme do hĺbky vašej pokožky profesionálnymi prístrojmi. A samozrejme sme nezabudli ani na vaše ručičky, ktorým počas ošetrenia doprajeme relax kávovým peelingom, parafínovým zábalom a šľahaným krémom z bambuckého alebo kakaového masla plného olejov, ktoré sú lisované za studena. 

Tešíme sa na Vás.

 

Odporúčame

kozmetika

Kompletné ošetrenie pleti

100 min
Pravidelné kompletné ošetrenie je veľmi dôležité pre našu pleť. Pravidelným kozmetickým ošetrením pleti sa dokážeme zbaviť drobných chybičiek krásy akými sú napríklad čierne bodky, akné a dokážeme zabrániť predčasnému starnutiu pleti.

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava