+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

+421 948 868 292

Po - Pi: 08:00 - 21:00

Pedikúra

Tamponáda zarasteného nechtu

Tamponáda je ošetrenie pri ktorom pedikér po dezinfekcii celého okolia postihnutého nechtu vyčistí nechtový val od nadbytočnej nasadanej pokožky, uvoľni okraj nechtu a zboku sa pod necht vloží dezinfekciou alebo liečivom napustený malý kúsok tkaniny.

Dĺžka procedúry

20 min

Cena

5-15 €

zhrubnutý necht, ošetrenie, alma care, salón, pedikúra, starostlivosť o nechty

Táto tkanina tvorí výplň medzi nechtom a citlivým nechtovým valom zabraňuje ďalšiemu treniu a tlaku a zmierňuje tým bolesť.

Nechty zarastajú z rôznych dôvodov ako napriklad – príliš úzka obuv, nesprávne strihanie nechtov, chorobami ako napr. cukrovka, lupienka zasahujúca do nechtu, alebo onychomykóza, genetické predpoklady atd. Odborný názov pre zarastanie nechta do kožného valu sa nazýva onychokryptóza – je to veľmi bolestivý a nepríjemný stav, ktorý pri neliečení môže viesť až k infekciám. Onychokryptózu spoznáte podľa intenzívneho začervenania a opuchu okolo nechtu, hnisavého ložiska a vodnatého výtoku zafarbeného krvou.

Taktiež vyrovnáva zakrivenie nechtovej platničky.

Zanedbanie či nesprávna liečba zarastených nechtov môže viesť k akútnemu a v najhoršom prípade chronickému zápalu, kde sa v okolí nechtu vytvára veľký opuch a tzv. divé mäso.V takomto stave je nutné navštíviť lekára, inak by mohlo dôjsť k rozšíreniu infekcie.

Naše služby

Mohlo by vás zaujímať

30/60 min
30 min
60 min

Suchá ( mediciálna ) pedikúra je dnes už preverenou, bezbolestnou a veľmi obľúbenou metódou, po ktorej sa nebudete hanbiť svoje nohy ukazovať. Základný rozdiel v ošetrení nôh pomocou mediciálnej pedikúry v porovnaní s klasickou – mokrou je ten, že nohy sa nenamáčajú, čo umožňuje ošetrenie takzvanej diabetickej nohy.

Blog

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete account of the system, and expound the actual teachings of the great explorer of the truth.

Máte záujem? Objednajte sa.

Považská Bystrica

Pov. Bystrica
Bratislava