+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

maderoterapia

Maderoterapia: drevom proti celulitíde

Maderoterapia  – Wood therapy –  alebo doslovný preklad „liečba drevom“. Práve táto procedúra sa považuje za úspešný boj proti celulitíde. V téme Čo je celulitída, ako vzniká a ako sa zbaviť celulitídy, sme si vysvetlili vznik celulitídy, koho postihuje, ako aj ako sa zbaviť celulitídy. Práve s touto nežiadúcou chybičkou krásy súvisí aj moderná novinka: maderoterapia. Ide o terapiu na odstránenie celulitídy, relaxáciu, naštartovanie lymfatického systému a celkovú detoxikáciu organizmu.

Čo sa v tom článku ďalej dočítate? 

Maderoterapia: odkiaľ k nám prišla a kedy vznikla?

Kde sa vlastne zrodil nápad masírovania drevom? Liečba drevom teda pochádza z Ázie.  Ako čas plynul, táto metóda sa osvedčila aj v iných krajinách. Najviac rozšírenou sa stala v Južnej Amerike, kde ju ľudia začali nazývať maderoterapia

maderoterapia

Pýtate sa prečo ? Odpoveď je jednoduchá, a to síce, že po španielsky „madera“ znamená drevo a slovo terapia „liečba“,.

Na čo slúži maderoterapia?

Maderoterapia je 100% prírodná a hypoalergénna. Čo tým chceme povedať ? Máme na mysli prírodné drevené valce, ktoré hrajú hlavnú rolu pri tomto type masáže. Jednotlivé pomocné valčeky sú vyrobené z dreva, majú rôzne tvary a každý valec má iné využitie.

Táto neinvazívna procedúra slúži na odstránenie celulitídy, ktorá sa často tvorí pri zlom lymfatickom toku a ukladaní odpadových látok . Rytmickými pohybmi za pomoci valčekov sa masíruje prietok lymfy a prebúdza metabolizmus, ktorý dokáže z tela vylúčiť toxíny a odpadové látky . 

Ako maderoterapia prebieha a ako často je potrebná? 

Pomocou drevených, anatomicky navrhnutých valčekov pôsobíme správnou technikou na kožu. Primeraným tlakom sa zameriavame najmä na miesta, ktoré sú najviac postihnuté celulitídou. Použitím valčekovej súpravy sa hmaty opakujú. Ako už bolo spomínané, vykonávajú sa rytmické pohyby na rozprúdenie toku lymfy. Maderoterapia aktivuje mikrocirkuláciu v ošetrovanej oblasti, eliminuje zadržanie vody. 

Prvé výsledky sa dostavia už po 6 procedúre

U každej z nás žien je počet opakovaní procedúry pre prvé viditeľné výsledky individuálny, no zväčša sa prvé výsledky dostavia už po 6 procedúre. Záleží to od stupňa celulitídy. Odporúča sa procedúru aplikovať aspoň 3-4-krát do týždňa. Napríklad začať týždeň – pondelok a utorok – maderoterapou, následne v stredu absolvovať lymfodrenáž a ďalej pokračovať v maderoterapii. 

Ak túžite po výsledkoch, mali by ste absolvovať najmenej 10 procedúr maderoterapie s tým, že po týždni by sa mala kúra ešte raz opakovať. Čas jednej masáže sa pohybuje od 40-45 minút.

Indikácie a kontaindikácie maderoterapie

Pre objasnenie : Slovo indikácia znamená, kedy sa masáž môže vykonávať. Slovo kontraindikácia znamená, kedy sa masáž nesmie vykonávať. 

INDIKÁCIE

 •       Pri odstraňovaní toxínov
 •       Pri redukcií objemu
 •       Redukcia pásu , zníženie objemu brucha 
 •       Pri stimulácií lymfatického systému
 •       Pri urýchľovaní metabolizmu 

 

maderoterapia

KONTRAINDIKÁCIE

 •       Počas menštruácie
 •       Zlá zrážanlivosť krvi
 •       Tehotenstvo
 •       Kŕčové žily
 •       Infekčné, vírusové , bakteriálne ochorenia 
 •       Nádory , metastázy 
 •       Onkologické ochorenia 
 •       Ekzémy, nehojené jazvy, krvácavé stavy 
 •       Zvýšená telesná teplota 

 

VEDELI STE , ŽE…

 • pri laserovej, ultrazvukovej redukcii celulitídy alebo liposukcii sa zameriavame len na problém, bez toho, aby sme odstránili jeho príčinu? To znamená, že ak len odstránime tuk, nezmeníme základný problém. Pri maderoterapii sa sústredíme na stimuláciu krvného a lymfatického systému, a preto výsledky pretrvávajú dlhšie, ako u ostatných metód.
 • V budúcnosti bude procedúra Wood therapy nevyhnutnou súčasťou ponuky proti celulitíde vo väčšine masážnych a kozmetických salónoch a všetkých prevádzkach zaoberajúcich sa celulitídou?

 

 

Odporúčame

Lymfodrenáž (proti celulitíde)

60 minút
Lymfodrenáž je špeciálna hmatová technika zameraná na lymfatický systém. Ak tento systém prestáva pracovať vzniká dysfunkcia lymfy.

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava