+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

masáž tváre

Kozmetická masáž tváre verzus prístroje používané v kozmetickom salóne. Čo vám prinesie lepšie výsledky?

V nasledujúcom článku vám priblížime veľmi diskutovanú tému a zodpovieme otázku – čo je najlepšie v boji proti predčasnému starnutiu pleti? Je to kozmetická masáž tváre, krku a dekoltu, alebo sú lepšie moderné kozmetické prístroje ? Prezradíme vám tie najlepšie kozmetické masáže a najúčinnejšie prístroje, ktoré sa používajú len v profesionálnych kozmetických salónoch a estetických zariadeniach.

V nasledujúcom článku nájdete témy ako:

  1. Vymasírujte sa do krásy
  2. Poteší pleť i dušu
  3. Očné okolie ako náš rodný list
  4. Sila prírody
  5. Keď technika podporí krásu
  6. Rádiofrekvencia ako cesta k mladosti
  7. Viditeľné výsledky už po prvom ošetrení
  8. Ultrazvuk v kozmetike? Skvelá vec
  9. Tip na záver! Počuli ste už o tvárovej gymnastike
  10. Starostlivosť o pleť + zdravý životný štýl

Vymasírujte sa do krásy

Kozmetická masáž tváre, krku a dekoltu patrí k najúčinnejším metódam, ako predísť predčasnému starnutiu pleti. Iba profesionálne urobená kozmetická masáž má skutočne zázračné účinky. Pri kozmetickej masáži sa snažíme tlakom prstov a rúk pôsobiť na všetky vrstvy našej pokožky ( vrchná vrstva kože- pokožka – epidermis,  stredná vrstva kože – zamša- dermis, spodná vrstva kože – podkožné väzivo – hypoderma (subcutis). Masážou prekrvujeme kožu a zároveň pôsobíme aj na nervové zakončenia kože. Pri pravidelnej kozmetickej masáži dokážeme korigovať aj dvojitú bradu. Odstraňujú sa odumreté bunky rohovej vrstvy a mazové zátky.

masaz tvare

Kozmetickou masážou vieme pôsobiť  na vývody potných a mazových žliaz, ktoré sa následne uvoľňujú. Tlakom  na kožu sa zrýchľuje metabolizmus v koži, zlepšuje sa prísun kyslíka. Odpadové látky sa začnú z kože vylučovať a vieme docieliť aj úbytok podkožného tuku na vašej tvári. Pokiaľ kozmetickou masážou začneme pôsobiť aj na mimické svaly, začne sa z nich odplavovať kyselina mliečna, čím sa znižuje pocit únavy. Pri kozmetickej masáži treba dbať na tiché kľudné prostredie. Rozprávanie počas prevádzania masáže nie je vhodné.

Kozmetická masáž tváre, krku, dekoltu je vhodná pre ženy a aj mužov. Mali by sme začínať podľa typu pokožky. Pri normálnej a suchej pleti je vhodný vek od 25 rokov. Pri mastnej a zmiešanej pleti sa odporúča začať s kozmetickou masážou až od 30 rokov. Masáž by sa nemala vykonávať u ľudí s vysokým krvným tlakom, pri ekzéme, rôznych zápaloch kože, zápaloch nervov, ochoreniach srdca a lupienke.

Poteší pleť i dušu

Klasická kozmetická masáž tváre, krku, dekoltu relaxačné účinky hlavne na nervovú sústavu. Do veľkej miery dokáže masáž ovplyvňovať náš vzhľad, nakoľko pribúdajúcim vekom svalové tkanivo začne ochabovať najmä v okolí úst, očí a i na čele začínajú vznikať vrásky. Okrem toho môže byť masáž tváre aj dobrým pomocníkom proti migrénam a dokáže uvoľňovať napätie a stres. 

Dĺžka klasickej kozmetickej masáže trvá od 20 do 30 minút. Pri masáži používame špeciálne prípravky ako napríklad masážne krémy, gély, emulzie, ktoré vyberáme podľa stavu a typu pleti zákazníka a koncového efektu, ktorý chceme dosiahnuť. Pred každým kozmetickým úkonom je vždy dôležité dôkladné očistenie pleti. Nikdy tento krok nevynechávajte. Čistenie začíname robiť pleťovým mliekom alebo čistiacimi pleťovými olejmi, za pomoci vatových tampónov. Pleť dočistíme pleťovou vodou a tonizujeme špeciálnym tonikom. Masáž sa odporúča vykonávať jeden až dvakrát do mesiaca.

Očné okolie ako náš rodný list

Koža okolo očí si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, nakoľko je veľmi tenká a citlivá, preto by ste jej mali dopriať kvalitnú mikromasáž očného okolia. Keďže má minimum mazových a potných žliaz, skoro žiadne tukové tkanivo a žiadne svalstvo, musíme ju chrániť pred vonkajšími vplyvmi, ako je napríklad slnečné žiarenie a vietor. Naša koža okolo očí stráca pružnosť, čím sa zvýrazňujú vrásky.

Naše oči a očné okolie vedia o nás prezradiť veľa. Prejavuje sa na nich stres, životný štýl, alebo aj nedostatok spánku. Oči a očné okolie sú zvyčajne začervenané, prejavujú sa pod očami vačky a kruhy. Viečka bývajú opuchnuté. Masáž očného okolia je veľmi prospešná pre unavené oči a pre ľudí, ktorí pravidelne pracujú s počítačom. Medzi účinky mikromasáže patrí okysličenie pleti, zlepšuje sa krvný obeh, pôsobí na nervy a ich zakončenia. Dochádza k úľave od unavených a bolestivých očí. Dobre prevedenou masážou vieme pôsobiť aj na opuchy a kruhy pod očami , taktiež dochádza k vyhladeniu vrások.

Sila prírody

Maderoterapia tváre, krku, dekoltu je veľmi účinná metóda masáže. Vykonáva sa za pomoci štyroch drevených valčekov. Patrí k prírodným neinvazívnym masážnym technikám. Valčeky sú vyrobené len z prírodným materiálov. Masážou sa zlepšuje tvorba elastínu a kolagénu v našej koži. 

Pokiaľ sa maderoterapia vykonáva pravidelne, výrazne pôsobí na vyhladenie vrások a eliminuje kruhy a vačky pod očami. Maderoterapiou dokážeme aj kontúrovať tvár a zbaviť sa dvojitej brady. 

maderoterapia

Vaša pleť bude mať zdravší a mladší vzhľad. Pre dosahovanie čo najlepších výsledkov sa maderoterapia odporúča minimálne desaťkrát po sebe v intervalových rozostupoch jeden až dva týždne. Pri ošetrení maderoterapiou je veľmi dôležitá trpezlivosť klienta, nakoľko nie je vidieť výsledok hneď po ošetrení. Maderoterapia je vhodná ako pre ženy tak aj pre mužov. 

Medzi kontraindikácie patria rôzne zápalové ochorenia kože, herpes, ťažšie formy akné, zápaly nervov. 

Keď technika podporí krásu

Kozmetické prístroje sa v dnešnej dobe stávajú veľmi dôležité pre kozmetické zariadenia, dokážu výrazne zjednodušiť prácu kozmetičkám. Profesionálne kozmetické prístroje výrazne zlepšujú aj výsledky ošetrení. Práve týmito vymoženosťami si kozmetický salón dokáže získať dôveru našich zákazníčok, ponúknuť im nové služby a zabezpečiť im sľubovaný efekt. Medzi najlepšie prístroje používané v kozmetike patrí aj rádiofrekvencia

Rádiofrekvencia ako cesta k mladosti

Rádiofrekvecia je používaná ako neinvazívny lifting tváre. Používa sa v kozmetických salónoch a estetickej medicíne. Je to ošetrenie, ktoré výrazne ovplyvňuje starnutie pleti. Koža nadobúda mladší vzhľad a zbavíte sa ochabnutej pleti bez nutného chirurgického zákroku ihiel a jaziev

Rádiofrekvencia sa používa aj na problematické časti tela. Už po vykonaní prvého ošetrenia dokážeme vidieť výrazný rozdiel. Rádiofrekvencia má špeciálne elektródy pri čom vzniká vysokofrekvenčná vlna, ktorá preniká do 15 až 20mm vnútra pokožky. Pri tomto procese sa zvyšuje teplota a kožné bunky sa začnú zahrievať na 48 stupňov Celzia. Pri tomto procese sa začína zrýchľovať metabolizmus a výrazne sa zvyšuje tvorba elastínu, kolagénu a kyseliny hyalurónovej.

Dbajte však aj na kontraindikácie. Patria medzi ne srdcové ochorenia, kardiostimulátor, tehotenstvo, poruchy pečene, poruchy obličiek, cievne poruchy, kovové protézy, infekčné zápaly a poruchy štítnej žľazy.

radiofrekvencia

Viditeľné výsledky už po prvom ošetrení

Prístrojová neinvazívna mezoterapia tváre je výbornou náhradou mikroihličkovej mezoterapie hlavne pre ľudí, ktorí majú strach z ihiel. Toto kozmetické ošetrenie za pomoci elektrického prúdu a svetla výrazne zlepšuje zapracovávanie výživných látok do pokožky. To zaručuje, že výsledky sú viditeľné už pri prvom ošetrení. Mezoterapia zlepšuje lymfatický systém, zrýchľuje metabolizmus, dôkladne odstraňuje vrásky, odstraňuje celulitídu a strie, pomáha spaľovaniu tukov a má tiež výrazné hydratačné účinky. Pri mezoterapii sa využívajú rôzne špeciálne séra, ako napríklad kyselina hyalurónová, aminokyseliny, koenzými, minerálne soli a vitamíny A,B, C, D, E, K. Účinné látky sa zapracúvajú do hĺbky až 4 milimetrov.

Galvanizácia je určená na vyhladenie vrások a dodáva našej pokožke hĺbkovú výživu. Patrí k profesionálnym procedúram, ktoré zabezpečujú maximálny liftingový účinok. Skladá sa z galvanických elektród a jednosmerného prúdu, pričom sa výživné látky lepšie vstrebávajú, hydratujú a omladzujú pokožku. Vďaka pôsobeniu prúdu na všetky vrstvy pokožky dokáže uvoľniť aj usadené nečistoty a odstrániť ich za pomoci špeciálnej žehličky von z našej kože. Ošetrenie je bezbolestné a môže sa vykonávať celoročne.   

galvanizácia

Ultrazvuk v kozmetike? Skvelá vec

Skvelým prístrojom je aj kozmetický ultrazvuk vytvárajúci ultrazvukové a zvukové vlnenie, ktoré je ľudským uchom nepočuteľné a zároveň vzniká mikro-masáž, pričom sa zapracovávajú živiny do pokožky. Odplavujú sa odpadové látky a na tvári sa zjemňuje vrásky. Je vhodný aj pri odstránení dvojitej brady.

Zároveň ho možno použiť aj na telo na zmiernenie celulitídy a odbúravanie tukov. Výrazne prekysličuje tkanivá, pôsobí relaxačne a uvoľňujúco a zlepšuje elasticitu. Ošetrenie nie je bolestivé, skôr príjemné. 

Patrí k najčastejším ošetreniam v salónoch. 

A teraz sa vráťme na úplný začiatok. Definovali sme si rôzne kozmetické masáže a najlepšie profesionálne kozmetické prístroje. Čo má podľa vás lepší kozmetický účinok proti predčasnému starnutiu? Na túto otázku si musí odpovedať každý sám. Každý človek je iný, a čo sa jednému páči, druhému môže byť nepríjemné. Pokiaľ sa už rozhodnete navštíviť kozmetický salón, nezabudnite sa poradiť s vašou kozmetičkou, ktorá vám odporučí ošetrenie pleti. Starostlivo zváži stav a typ vašej pokožky. Samozrejme jej úlohou je chrániť vaše zdravie, preto je veľmi dôležité prediskutovať váš zdravotný stav. 

Tip na záver: Počuli ste už o tvárovej gymnastike ?

Vytvarujte si krásnu mladú tvár v pohodlí domova a úplne zadarmo. Vaša pleť ostane mladšia, pevnejšia a bude mať menej vrások.

Tak ako aj naše telo potrebuje zlepšovať svoju kondíciu pravidelným pohybom, tak aj svaly tváre sa dajú spevniť a poriadne precvičiť. Pri tvárovej gymnastike dokážeme spevniť kontúry tváre, krku, dokážeme tvár rozšíriť alebo zúžiť a tiež zdvihnúť ovísajúci kútik. Dokážeme zmenšiť nosoústnu ryhu a spevniť očné viečka, čo prinavráti líčkam ich strácajúci objem.

Tvárovou gymnastikou sa tiež zväčšuje množstvo kolagénu v našej koži a dochádza k  rozprúdeniu spomaleného lymfatického systému. Z našej kože sa začnú odplavovať nežiaduce látky.

Skvelou správnou je, že s tvárovou gymnastikou môžete začať v akomkoľvek veku.

Starostlivosť o pleť + zdravý životný štýl

Starnutie našej kože sa zastaviť nedá, ale dokážeme ho pri pravidelnej starostlivosti a tvárovej gymnastike výrazne spomaliť. Najlepšie je začať s prevenciou proti predčasnému starnutiu čo najskôr. Odporúčaný vek pravidelnej starostlivosti o pleť pri normálnej pokožke je 25 rokov. 

V našej tvári sa nachádza približne 57 svalov. Koža na tvári je so svalmi spojená, ak ochabne sval, automaticky sa uvoľní aj naša koža. Základom tvárovej gymnastiky je, aby sme pravidelne napínali a uvoľňovali svaly. Svaly našej tváre sa pri cvičení odkrvia a následne sa do svalov dostane nová čerstvá okysličená krv s prínosom živín. V procese starnutia sa začína strácať potrebná vrstva tuku, ktorá sa nachádza tesne pod našou kožou. A práve aj toto je príčina, prečo tvár vyzerá staršie. Tvárovú gymnastiku by sme mali dopĺňať pravidelne aj kvalitnou kozmetikou, správnym životným štýlom a kvalitným spánkom.

V dnešnej dobe na internete nájdete množstvo návodov a videí ako správne vykonávať tvárovú gymnastiku. Tak prečo to nevyužiť v období lockdownu, keď nemôžete navštíviť svoj obľúbený kozmetický salón?

 

Odporúčame

masáž tváre

Masáž tváre

40 min
Hovorí sa, že kvalitné a odborne odvedená kozmetická masáž tváre, krku ,dekoltu patrí medzi najúčinnejšie kozmetické procedúry a pôsobí na všetky tri vrstvy kože (pokožku, zamšu, podkožné väzivo).

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava