+421 948 868 292

Po - Pi: 09:00 - 19:00

aromaterapeuticka masaz

Aromaterapia: keď spojenie vône a masáže prinesie relax telu aj mysli

Aromaterapia je už dlho známa svojím skvelým efektom, ktorý poteší nie len vaše telo po dlhom namáhavom dni v práci, ale dokonale zrelaxuje i vašu myseľ. Účinné dotyky profesionálnej masérky v spojitosti s lahodnou vôňou masážnych olejov vás prenesú do úplne iného sveta. A ako to vlastne funguje?

Ponorte sa do príjemných spomienok vďaka čuchu

Aromaterapeutická masáž je masážna terapia, pri ktorej sa do masážnych olejov pridávajú vysoko koncentrované rastlinné oleje tzv. esenciálne oleje. Čuch je veľmi silným zmyslom, ktorý dokáže pracovať s vašou pamäťou. Určité pachy vám pripomenú udalosti, ľudí a miesta. Pach sa dokonca dokáže spájať aj s pocitmi a emóciami, ktoré ste na určitom mieste alebo v určitej situácií pociťovali. Aktivuje vašu emocionálnu pamäť.

Čuch je spojený s časťou mozgu, ktorá sa volá lymbický systém. Tento systém ovláda emócie, hormóny a ovplyvňuje nervový systém. Keď vdychujeme molekuly esenciálnych olejov, určité správy, ktoré obsahujú jednotlivé oleje sa prenášajú do lymbického systému. Ten následne pozitívne ovplyvňuje tep srdca, krvný tlak, pamäť, dýchanie, hladinu stresu, imunitný systém a trávenie. Esenciálne oleje sa taktiež veľmi efektívne dostávajú do tela cez kožu počas masáže.

aromaterapeuticka masaz

Esenciálne oleje ako základ

Aromaterapia využíva na aktivovanie vášho čuchového zmyslu teplé esenciálne oleje a zvyšuje váš zmysel pre pohodu. Esenciálne oleje používané v aromaterapii sú silné a sú výťažkami z rastlín, kríkov, kvetov, kôry stromov, kôry plodov, živice, tráv, plodov, koreňov, stromov, lupeňov, stoniek alebo semien.

V kozmetickom salóne AlmaCare napríklad nájdete oleje od spoločnosti Ťuli a Ťuli, ktorá sa venuje výrobe prírodnej kozmetiky a esenciálnych olejov.

Každý esenciálny olej má iné liečivé účinky. Niektoré upokojujú, zatiaľ čo iné povzbudia a nabijú človeka energiou.

Tu sú najčastejšie používané esenciálne oleje a ich účinky:

 • upokojujúce – harmanček, pelargónia, levanduľa,
 • povznášajúce – šalvia, ruža, Ylang Ylang,
 • dodávajú energiu /čistia telo – rozmarín,
 • odľahčujú telo a myseľ – borovica, eukalyptus.

aromaterapeuticka masaz

Blahodarné efekty aromaterapie per celé telo

Aromaterapeutická masáž je vhodná na liečenie problémov týkajúcich sa stresu a pre zlepšenie problémov spojených s emocionálnym stavom pacienta, ako napríklad: 

 • stres,
 • nespavosť,
 • tráviace poruchy,
 • bolesti chrbta,
 • bolesti hlavy, 
 • migrény, 
 • predmenštruačný syndróm. 

Dávajte si však pozor na kontraindikácie. Aromaterapia nie je vhodná po operácií, po chemoterapií , pokiaľ vám to neodporučil lekár, pri infekčnom ochorení kože,  na otvorené rany, pre tehotné ženy, ľudia s problémami so srdcom by sa mali poradiť so svojím lekárom 

Aj výskumy dokázali že…

… že aromaterapia dokáže priaznivo ovplyvniť aj vašu psychiku. Vedci skúmali účinky aromaterapeutickej masáže na zlepšenie psychického stavu matiek, ktoré absolvujú svoj prvý pôrod. Šestnásť matiek, prvorodičiek, dostávalo po dobu dvoch dní po pôrode aromaterapeutickú masáž, zatiaľ čo 20 matiek dostalo klasickú popôrodnú starostlivosť. Ukázalo sa, že u skupiny matiek, kde bola aplikovaná aromaterapia, sa výrazne znížila popôrodná úzkosť a zvýšila starostlivosť o svoje bábätká.

Doprajte sebe, svojmu telu ale i mysli pôžitky pomocou tejto masážnej metódy a objavte čaro vášho čuchu. Okrem toho svoje telo môžete zrelaxovať aj masážou lávovými kameňmi alebo pomôcť svojmu chrbtu bankovaním. A v prípade, že sa chcete zbaviť celulitídy, odporúčame skvelú lymfodrenážnu masáž. Pozreli sme sa aj na efekty medovej masáže, ale to už v inom článku.

Odporúčame

športová masáž alma care salón

Aromaterapeutická masáž

60 minút
Aromaterapeutická masáž je masážna terapia pri ktorej sa do masážnych olejov pridávajú esenciálne oleje. Každý esenciálny olej má iné liečivé účinky. Niektoré upokojujú iné zas povzbudia.

Kategórie

Populárne články

MAGAZÍN

Všetky naše skúsenosti na jednom mieste

Zaujímajú vás témy z oblasti kozmetiky, pedikúry, masáží, starostlivosti o telo pleť? Prečítajte si zaujímavé články a postrehy našich odborníkov. 

služby

Naše služby

Považská Bystrica

Bratislava
Pov. Bystrica
Bratislava